Патріарх Філарет привітав українців з Днем Соборності і закликав "до порозуміння всі суспільні сили – провладні та опозиційні, ті, яким миліша Європа, і ті, які люблять Росію".
Про це йдеться в його звернення до українського народу з нагоди Дня Соборності.
Філарет повідомив:"Я у День Соборності України хочу сам подати приклад того, до чого закликаю. Тому я буду присутній і у палаці "Україна", куди прийде президент Віктор Янукович, і на Софійській площі".
"Якщо кожен із нас зробить крок – разом ми зможемо зрушити те, що поки що здається нездоланним", - заявив патріарх Філарет.
Патріарх зазначив, що "22 січня ми відзначаємо одне з найбільш важливих саме сьогодні наших національних свят – День Соборності України".
Він зауважив, що "зараз ми бачимо спроби проголосити єднання українських земель плодом дій Сталіна – визнаного українським судом злочинця. Такі ідеї, по-перше, принижують значення багатосотлітнього прагнення українського народу до єдності, принижують його боротьбу за єдність та зневажають тих, хто поліг у ній". "По-друге, носії таких ідей прагнуть пояснити сучасну українську державність лише примхою історії та діяльністю Сталіна, прагнуть нав'язати думку про "штучність" незалежної України, чим закладають основу для бажаного для них у майбутньому розпаду нашої державності", - зауважив патріарх. При цьому він наголосив, що "деякі закордонні політики відкрито називають Україну "невдалою державою", оголошують прогнози її розвалу, а найбільше – явно і таємно сприяють тому, щоби це відбулося". "Вони не можуть змиритися з нашим волевиявленням – бути єдиним, суверенним народом та будувати власну незалежну державу (...)", - сказав Філарет. "Ми, як Церква, бачимо це, а тому хочемо піднести свій голос: отямся, український народе! Зрозумій, куди тебе тягнуть недоброзичливці – до нового розбору України між більшими сусідами", - закликав Патріарх Філарет. Він додав: "Так вже було в давній час, коли розсварених князів легко підкорили монгольські завойовники. Так було в часи козаччини, коли навколишні держави вміло маніпулювали гетьманами і полковниками, не давши їм утвердити суверенну Україну. Так сталося на початку ХХ ст., коли в умовах більшовицької, німецької та білогвардійської агресії українські ватажки продовжували з'ясовувати свої стосунки".
На жаль, констатував предстоятель УПЦ КП, "ми бачимо, що так є і зараз. Протягом двох десятиліть влада і опозиція, які кілька разів мінялися місцями, ведуть боротьбу так, ніби вони – дві армії, яким конче необхідно побороти одна одну, а не дві політичних частини одного народу".
Філарет наголосив: "ми маємо усвідомити, що ні об'єднана Європа, ні Росія не розбудуть щастя і добробут в нашому домі – бо вони, природно, турбуються, в першу чергу, про свій дім. Розбудовувати його маємо ми самі – разом і спільними зусиллями, вбачаючи один в одному не смертельних ворогів, а партнерів у праці.
Глава УПЦ КП закликав "до порозуміння всі суспільні сили – провладні та опозиційні, ті, яким миліша Європа, і ті, які люблять Росію. Полюбіть Україну, а не себе в ній! Зрозумійте, що Галичина і Донбас ніколи не стануть однаковими, але вони є і мають бути – українськими".
"Я закликаю провладних політиків розпочати справжній діалог з усіма представниками українського суспільства, а не лише з тими, хто поділяє їхні політичні переконання. Я закликаю опозиційних політиків – припинити безплідну боротьбу один з одним.
Я закликаю всі політичні та суспільні сили – боротися не проти одне одного, а боротися за краще майбутнє України, конкуруючи не ворожими одне до одного гаслами та часто пустими партійними програмами, а справді корисними для майбутнього України ідеями й справами", - наголосив Патріарх Філарет у зверненні. За словами Патріарха, "якщо ми почнемо цю роботу, то цій благій справі допоможе і Господь Бог, сила Якого може подолати всі людські немочі".
tsn.ua
|