Він вважає, що європейське міністерство фінансів має встановити правила і домовитися про мінімальну координацію дій. "Це має стати першим кроком, який треба зробити. Але для цього буде потрібна прозорість даних. Ми опинилися в ситуації загальної брехні", - підкреслив Атталі, маючи на увазі, що європейські уряди надають фіктивні статистичні дані й фальсифіковані бюджети.
Відповідаючи на питання, чому фінансові ринки не вірять у план порятунку Греції, економіст наголосив:
"Управління цією кризою було катастрофічним. Першою помилкою було увірувати в те, що МВФ може діяти самостійно, адже очевидно, що ситуація стала проблемою для всієї Європи. Інша помилка, ще більш серйозна, - навмисне ігнорування брехні і фальші, яку озвучують керівники Греції. Європа мала почати діяти набагато раніше. Сьогодні найімовірнішою гіпотезою залишається бюджетний дефолт з усіма наслідками", - спрогнозував Атталі.
Він заявив, що Греція повинна дивитися в обличчя реальності. Економіст також назвав позицію Берліна абсурдною, оскільки з самого початку було ясно, що Німеччині доведеться платити заради порятунку Греції. На думку економіста, "Європа мала почати діяти ще два місяці тому, ставши гарантом грецького боргу. Кошти для цього у Європи були".
Тепер криза може вийти за межі цієї країни, вважає економіст: існують побоювання щодо Португалії та Іспанії, та й у відношенні Америки теж - у період 2011-2012 років США доведеться повертати до 1,8 млрд доларів на рік для погашення нових боргів і облігацій, за якими закінчується термін платежів.