«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.04.2024, 23:53:26

Головна » 2011 » Квітень » 28 » Галина Цар: "Ринок в Чопі закрито через суцільну антисанітарію"



Галина Цар: "Ринок в Чопі закрито через суцільну антисанітарію"
10:43:04
 
 
Багато чопівчан запитують, чим було викликано закриття міського ринку, за яких умов буде відновлено його роботу. Ці та інші запитання ми адресували Чопському міському голові Галині ЦАР.

– Галино Василівно, чим було викликано закриття чопського ринку?

– Відповідно до п. 3 статті 30 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" та Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів" було здійснено комісійну перевірку дотримання правил торгівлі на критому ринку м.Чоп продуктами харчування та запобіганню продажу неякісних м'ясо-молочних, ковбасних та рибних виробів, перевірки наявності документів у приватних підприємців – суб'єктів торгівельної діяльності.

– Якими були результати перевірки?

– Нею виявлено системні порушення. Протягом багатьох років директором ринку не розроблено та не подано до міської ради паспорту ринку. Споруда функціонує багато років без експлуатаційного дозволу, який видається ветеринарною службою через дозвільний офіс, про що міську владу повідомив головний державний ветеринарний лікар району В.Е. Горват. Фахівці цієї служби пояснюють цей факт тим, що дирекція ринку не зверталась до них за отриманням такого дозволу. Виникає запитання: „Які заходи були вжиті ветеринарною службою до керівництва ринку за стільки років і як усі ці роки ринок функціонував без дозволу?"

– Очевидно, цим перелік порушень не вичерпується...

– Приміщення критого ринку перебувало в антисанітарному стані, всі підсобні приміщення . захаращені. Приватні підприємці масово працюють без особових санітарних книжок, без договорів оренди з власником. Молоко на розлив реалізує жінка без пройденого медогляду. Реалізація м'яса і виробів із нього, риби, яєць здійснюється в жахливих умовах та з порушеннями ветеринарно-санітарних норм. Це, як правило, продукція підсобного господарства власника ринку. Заморожені вироби реалізуються без морозильних вітрин просто з прилавка декілька разів розмороженими. Виявлено багато продуктів харчування з простроченим терміном споживання. Зняти з реалізації зіпсовані ковбаси, бекон, пельмені лікар ветеринарної лабораторії відмовилась. Тому ті ж самі продукти спокійнісінько продавались наступного дня. Дізнатись про походження та строки споживання більшості продуктів харчування не було можливості. Товар реалізується без жодних маркувань.

– Чому такими продуктами рясніє Чопський критий ринок, та що в такому випадку роблять лікарі, лаборант ветеринарної лабораторії?

– Вони не поспішають пояснювати, чому на нашому ринку яйця домашнього виробництва можна купити без ветеринарної довідки. Тобто, вони не пройшли контролю лабораторії. У мене є запитання також до районної ветеринарної інспекції: чому мешканці міста мають платити гроші за зіпсовані продукти, і не малі гроші? Ціни на Чопському ринку вищі за ціни в Мукачеві та Ужгороді. Враховуючи висновки комісії та суцільний безлад на критому ринку, власником якого є Василь Палко, а директором – Габор Палко, головним районним лікарем СЕС та головним інспектором районної ветеринарної служби винесено дві постанови про закриття ринку до усунення виявлених порушень. Про це головний державний ветеринарний лікар В.Е. Горват та головний державний санітарний лікар Ужгородського району І.І. Парада повідомили міськраду 28 березня 2011 року.

– Якою ви бачите перспективу цього ринку?

Взагалі, споруда критого ринку належить нинішньому власникові з 1998 року, але жодного разу її капітально не ремонтували. Питання про тимчасове закриття ринку постало так гостро не сьогодні. Починаючи з 2003 року, районна СЕС систематично виносила приписи про порушення та безлад на ринку. Але його керівництво на ці приписи чомусь не реагувало. На мою думку. мешканці міста мають розуміти, що для закриття критого ринку в Чопі було достатньо підстав. і серйозних. Можливо, після цього дирекція ринку поліпшить і нікчемні умови праці реалізаторів, ліквідує антисанітарію в будівлі. А неякісні та протерміновані продукти харчування – це питання здоров'я нас і наших дітей. Хочеться все-таки сподіватися, що ринок стане сучасним європейським закладом, який із задоволенням будуть відвідувати жителі міста та його гості.

– Точаться чутки, що міська влада має намір перенести торговицю в якесь інше місце та на місці цього побудувати супермаркет.

– Повна нісенітниця. У місті немає жодної вільної земельної ділянки для такого закладу, і взагалі це питання ніколи не стояло на порядку денному. Що маємо? Маємо приватний ринок і маємо суцільну антисанітарію в ньому. Маємо ветеринарну лабораторію та зіпсовані продукти на прилавках. Дирекція ринку нічого не робить для поліпшення ситуації. Лікар ветеринарної лабораторії п. Г.В. Талапа не виконує своїх обов'язків. Тож нема потреби щось домислювати, а слід просто навести порядок на існуючому ринку.
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 439 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Керівники Закарпаття та Пряшівського самоврядного краю підписали план дій щодо створення нового українсько-словацького пункту пропуску “Уліч
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ФК “Закарпаття” оштрафували на 3 000 гривень
Родина французів два роки ґвалтувала власних малолітніх дітей
У Чехії розгорівся скандал через "брудних" українських заробітчан
В Ужгороді пройде прес-конференція членів Національної спілки фотохудожників України
Корчму-музей “Деца у нотаря” в Ужгороді відвідає найсильніший у світі угорець
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...