Про це повідомив у п'ятницю, 24 грудня, головком ВМФ Володимир Висоцький. Наступний запуск буде в наступному році. Швидше за все, навесні ", - сказав головком, зазначивши, що в січні-лютому 2011 року провести запуск не дозволить льодова обстановка в акваторії.
Він також повідомив, що новий підводний ракетний крейсер стратегічного призначення Юрій Долгорукий буде прийнятий на озброєння в 2011 рік. "З Долгоруким все нормально, він на етапі держвипробувань. Корабель буде прийнятий, у будь-якому випадку, в 2011 році", - заявив Висоцький.
Тим часом кілька днів тому розробник Булави Юрій Соломонов повідомив, що Юрій Долгорукий найближчим часом буде доставлений у цех для усунення технічних зауважень і, передбачається, в 2011 році буде прийнятий на озброєння разом з Булавою. За словами конструктора, доопрацювання на кораблі будуть вестися як мінімум півроку. Соломонов також наголосив, що "це плітки, що підводний крейсер повністю готовий для включення до бойового складу ВМФ".
Нагадаємо, останні випробування Булави було проведено 29 жовтня з борту важкого атомного ракетного підводного крейсера стратегічного призначення Дмитро Донський з акваторії Білого моря. Як заявило Міноборони РФ, бойові блоки ракети вразили навчальні цілі в заданому районі на полігоні Кура на Камчатці.
Таким чином, кількість вдалих запусків ракети зрівнялася з кількістю невдалих (7:7). Причому останні два запуски були зроблені з підводного положення, в той час як до цього всі підводні запуски були невдалими.
Як заявив віце-прем'єр РФ Сергій Іванов, для прийняття Булави на озброєння російської армії необхідно провести ще шість успішних запусків. Раніше джерело в Головному штабі ВМФ Росії не виключив, що ракета надійде на озброєння вже в другій половині наступного року.
***
Міжконтинентальна балістична ракета морського базування Р30 3М30 Булава-30 (РСМ-56 для використання в міжнародних договорах, SS-NX-30 - за класифікацією НАТО) - новітня російська триступенева твердопаливна ракета, що розміщується на підводних човнах. Старт ракети похилий, дозволяє АПЛ запуск ракети під водою.
Булава може нести 6-10 гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення, здатних змінювати траєкторію польоту по висоті і курсу. Максимальна дальність польоту 8 тисяч кілометрів.
Булава повинна в перспективі стати основою морських стратегічних ядерних сил, під цю ракету вже закладені нові підводні човни - ракетоносці проекту 955 Борей. Усього до 2015 року планується побудувати вісім АПЛ цього типу.
Джерело: http://ua.korrespondent.net