Він також порадив берегти організм від перегріву, поменше перебувати на сонці, особливо в середині дня. "З будинку найкраще виходити в головному уборі або з парасолькою від сонця, хоча в нашій країні це й не прийнято", - розповів головсанлікар.
Лікарі порадили, як пережити спеку в серпні
Він наголосив, що і дорослим, і дітям необхідно мати з собою запас питної води гарантованої якості.
"Гарні в спеку компоти та узвари, а також газована мінеральна вода, оскільки вуглекислота ефективно знищує мікроорганізми. А ось сильне охолодження напоїв не дає позитивного ефекту, так як холод допомагає мікроорганізмам зберігатися", - зазначив він.
Головний санлікар також підкреслив, що через спеку загострюються хронічні серцево-судинні захворювання, хвороби печінки і нирок.
"Щоб уникнути загострень ми рекомендуємо людям, які страждають хронічними захворюваннями, взагалі не залишати приміщень з 10 до 17 годин. Варто звернутися до досвіду країн, де звикли жити в умовах спеки. У Південно-Східній Азії, наприклад, люди відпочивають декілька годин в середині дня, а роботу завершують ввечері, коли спека спадає. Навіть у радянських колгоспах існувала обов'язкова норма: усім, хто працює на відкритому повітрі, надавався обідня перерва з 12 до 15 годин", - розповів Риженко.
За прогнозами Гідрометцентру, найближчі два тижні температура у країні буде зберігатися на рівні +35-39 градусів, окрім Заходу, де очікують +28-30 і дощі. У центральні, східній і північно-східній частинах температура підніметься і до 42 градусів тепла.
tsn.ua