Телескоп Hubble зробив свій мільйонни знімок, на якому зафіксовано гігантську екзопланету, яка розташована на відстані 1044 світлових роки від Землі і, на якій може бути вода.
Космічний телескоп Hubble зробив мільйонний знімок у своїй історії. В даному випадку телескоп зафіксував екзопланету - космічне тіло, розташоване за межами Сонячної системи, на якій може бути вода.
Hubble шукав сліди води в атмосфері планети HAT-P-7b, вона ж Kepler2b, яка розташована на відстані в 1044 світлових роки від Землі, а її діаметр - в 1,4 рази перевищує діаметр Юпітера.
Хоч Hubble і відомий, насамперед, що робить візуальні зображення космосу, даний знімок - спектральний. Художник обробив його для більшої наочності, отримавши барвисте зображення.
Ця планета складається з газу і обертається навколо зірки, чия температура вище, ніж у Сонця.
Спочатку планету знайшли за допомогою телескопів, встановлених на землі, потім її більш пильно досліджувала лабораторія Kepler і, нарешті, нею зайнявся Hubble.
Телескоп Hubble, названий на честь астрофізика Едвіна Хаббла, - спільний проект NASA і Європейського космічного агентства, був запущений в космос 24 квітня 1990 року.
Прилад може працювати в ультрафіолетовому, інфрачервоному й оптичному діапазонах. Hubble входить в число Великих обсерваторій NASA разом з рентгенівською обсерваторією Chandra, інфрачервоним телескопом Spitzer і нечинним гамма-телескопом Compton.
За 21 рік роботи Hubble дозволив вченим зробити ряд великих відкриттів, які, зокрема, змінили уявлення фахівців про пристрій і еволюції Всесвіту.
|