Іран зараз займається тестуванням ключового компонента, необхідного для створення атомної бомби.
Ця інформація зазначена у документі розвідки, отриманого редакцією від анонімного джерела.
У документі описаний чотирирічний план Тегерана з тестування нейтронного детонатора, компонента атомної бомби, який запускає ланцюгову реакцію вибуху. Як повідомляє The Times, іноземна розвідка відносить ці плани до початку 2007 року. До того часу пройшли чотири роки з тих пір, як поширилася впевненість у тому, Іран призупинив свою ядерну програму.
Минулого тижня джерело в розвідці однієї з азіатських держав також підтвердило виданню, що є інформація про те, що Іран відновив роботу над ядерною програмою з 2007 року, зокрема над нейтронним детонатором.
Нагадаємо, країни Заходу підозрюють Іран у спробі створити ядерну зброю. Рада Безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану. Тегеран у свою чергу, усі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма носить виключно мирний характер. Іранська влада також відзначає, що іслам не дозволяє країні мати атомну бомбу.
У жовтні британська газета The Sunday Times повідомила, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху під час свого таємного вересневого візиту до Москви передав російській владі список російських учених, які, за даними Тель-Авіва, розробляють ядерну зброю для Ірану.
|