За даними джерел у правлячій партії країни, на цей раз ірландці підтримали документ.
"Згідно з нашими даними, 53% висловилися на користь документа, який покликаний реформувати керівні органи і структуру управління ЄС", - сказало джерело.
Ручний підрахунок голосів почнеться в суботу. Явка була невисокою.
Минулого року більшість ірландців виступили проти документу, який має замінити так і не ухвалену Конституції ЄС та передбачає серйозне реформування Європейського союзу.
Але з того часу країна отримала від ЄС гарантії збереження її військового нейтралітету, законодавства, що обмежує право на аборти, і самостійності в питаннях оподаткування.
Від того, як проголосували кілька мільйонів ірландців, залежить майбутнє Євросоюзу з його півмільярдним населенням.
Підписаний у Лісабоні документ має зробити ЄС менш бюрократичним і гнучкішим. Серед головних новацій - обрання президента Європейської ради. Президент обиратиметься главами держав і урядів на два з половиною роки.
Зараз ЄС у зовнішній політиці представлений двома особами - верховним представником Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Хав'єром Соланою та комісаром ЄС із зовнішніх зв'язків. Цю посаду нині обіймає Беніта Ферреро-Вальднер. Лісабонська угода передбачає об’єднання цих двох посад в одну.
|