Запропоновано також відмовитися від контрольних перевірок - залишити тільки камеральні і документальні, а також скоротити терміни планової виїзної документальної перевірки з 30 до 20 днів (для малого бізнесу - з 20 до 10 днів), позаплановою - з 15 до 10 днів (з 10 до 5 днів), перевірки достовірності заявки на відшкодування ПДВ - з 60 до 40 днів. Президент хоче виключити і норму, що дозволяє податковим органам переривати аудиювання компаній.
Голова держави наполягає на стягненні донарахованих платежів і списанні коштів з рахунків підприємств тільки за рішенням судів. У процедурі відшкодування ПДВ запропоновано повернути пеню за затягування державою повернення податку, процедура виписки податкових накладних залишиться колишньою - без їх реєстрації в спеціальному реєстрі. В.Янукович погодився зі всіма запропонованими ставками податків, окрім збору за місце парковки транспортних засобів (пропонується збільшити з 0,03-0,06% до 0,03-0,15% від мінімальної зарплаты/кв. м).
Поріг доходів компаній, що знаходяться на єдиному податку, які до 2016 р. обкладатимуться по нульовій ставці, можуть збільшити з 100 тис. до 300 тис. грн. Наполягає адміністрація президента і на введенні податку на нерухомість - до 1 травня 2011 року Кабмін повинен розробити відповідний законопроект.
Нагадаємо, 5 липня нардеп від ПР Олена Бондаренко заявила, що Податковий кодекс не буде прийнятий до кінця поточної сесії.
Бондаренко повідомила, що в проект Податкового кодексу подано 5,357 тис. поправок.
tsn.ua