«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 20:02:06

Головна » 2010 » Грудень » 16 » Медики вперше вилікували хворого на СНІД



Медики вперше вилікували хворого на СНІД
13:31:18
 
Німецькі медики вважають, що їм вперше вдалося провести курс лікування ВІЛ-позитивного пацієнта, який повністю відновився від вірусу СНІДу.

За словами вчених, більшість ВІЛ-позитивних пацієнтів підтримують свою життєдіяльність за рахунок дорого коктейлю з ліків, проте сам по собі організм від смертельного вірусу не позбавляється. У даному ж випадку, кажуть дослідники, пацієнт був дійсно вилікуваний, хоча його лікування проходило в основному загальноприйнятими способами.

У 2007 році німецькими медиками була проведена трансплантація кісткового мозку громадянину США, що проживає у Берліні. Такий собі Тімоті Рей Браун лікувався від лейкемії. У пересадженому кістковому мозку містилися клітини крові іншого пацієнта, що володів рідкісною клітинною мутацією. У результаті Браун отримав природну стійкість до ВІЛ: у його крові були відсутні рецептори CCR5, сприйнятливі до ВІЛ.

Практично всі існуючі на сьогодні підвиди ВІЛ покладаються на рецептори CCR5 для проникнення всередину клітин. Деякі й досить рідкісні форми ВІЛ використовують для проникнення в клітини інший рецептор — CXCR4. Через швидку мутацію ВІЛ Браун отримав обидва типи ВІЛ, однак після пересадження кісткового мозку жоден з вірусів не зміг існувати в його організмі.

"Цілком можливо, що пройшовши курс лікування, обидва типи ВІЛ були виключені з організму пацієнта. Наші результати дозволяють припускати з високим ступенем достовірності, що лікування ВІЛ-інфекції завершилося успішно", — кажуть медики.

Водночас, медики не виключають, що в організмі колишнього хворого збереглася в так званому сплячому стані низькорівнева версія ВІЛ, яка за певних умов може активізуватися.

"Лікування Брауна було складним процесом: у нього були два рецидиви і обидва вимагали трансплантації стовбурових клітин. Він також страждав на неврологічний розлад, який також вилікували. Судячи з усього, один пацієнт був вилікуваний. Однак це не означає, що застосоване лікування може допомагати всім і у всіх випадках воно буде мати позитивний результат", — говорять медики.

Нагадаємо, що, за даними вчених, якщо міжнародне співтовариство зосередить свої зусилля на досягненні універсального доступу до медикаментів, які попереджали б зараження СНІДом, народження покоління дітей повністю вільних від ВІЛ-інфекції є цілком досяжною метою і досить близькою.
 
Джерело: http://tsn.ua
Категорія: Світ | Переглядів: 376 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Погода у Закарпатті та Ужгороді 4 березня
6000 малозабезпечених ужгородців безкоштовно отримають дисконтні картки на покупки
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...