Кабінет міністрів погодився в повному обсязі компенсувати Міноборони конверсію частот під послуги мобільного зв'язку третього покоління (3G).
У найближчі чотири роки міністерство отримає 2,5 млрд грн за рахунок мобільних операторів і держбюджету. Чи відбудеться запланований на 27 листопада конкурс по видачі ліцензій, стане відомо сьогодні на засіданні Національної комісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗ), якщо президент знов не заблокує рішення уряду.
У вересні Кабмін вирішив провести конверсію без виділення Міноборони компенсації, але це рішення заблокував указом президент Віктор Ющенко, наголосивши, що воно завдасть шкоди обороноздатності країни.
НКРЗ підготувала для Кабміну нову постанову, що передбачає направити на потреби Міноборони 30% коштів, виручених від продажу ліцензій. Проте військові проігнорували цю пропозицію.
Вчора, 11 листопада, на засіданні Кабміну був прийнятий новий порядок конверсії частот у діапазоні 2 Ггц, призначених для надання послуг мобільного зв'язку 3G, повідомив глава НКРЗ Сергій Колобов.
За його словами, остаточний варіант розпорядження уряду передбачає виконання умов Міноборони, що вимагає на фінансування звільнення частот 2,5 млрд грн.
"Міноборони отримає необхідну суму протягом 2010-2014 років. Частина грошей буде направлена міністерству із коштів, виручених від продажу ліцензій, частина – в рамках програм з переозброєння, на які в бюджеті має бути передбачено фінансування", - пояснив Колобов. Скільки саме виділить на конверсію держава, а скільки – оператори, в НКРЗ поки не знають. За словами члена комісії Володимира Олійника, тільки в 2010 році Міноборони має отримати за новими умовами близько 900 млн грн.
Затверджений 11 листопада порядок конверсії запропонував в.о. міністра оборони Валерій Іващенко, стверджують в НКРЗ. "Це компромісне рішення, тому що Міноборони хотіло всі 2,5 млрд грн отримати від операторів", - відзначив Колобов. Перший конкурс з видачі ліцензій на надання послуг мобільному зв'язку 3G в стандарті UMTS повинен відбутися 27 листопада.
Нагадаємо, НКРЗ заздалегідь визначила, що стартова вартість ліцензії складе 500 млн грн, а частотний діапазон у 100 Мгц, що виділяється під 3G, буде розділено на чотири рівноцінні ліцензії. Заявки на участь в конкурсі встигли подати компанії "Київстар", "МТС-Україна" і "Астеліт" (ТМ life:)).
|