Міністр освіти і науки Іван Вакарчук 8 вересня оголосив про початок перевірки автентичності документів, що дають абітурієнтам право на вступ до вузів поза конкурсом. Перевірка буде проходити з 10 вересня по 20 березня 2010 року в 444 українських вузах, що підпадають під нагляд Міносвіти.
"Представники Генпрокуратури, МОЗ, Державної інспекції навчальних закладів та департаменту вищої освіти Міносвіти вивчать особисту справа кожного студента-пільговика", - підкреслив міністр.
За словами пана Вакарчука, перевірка торкнеться довідок про інвалідність, посвідчень дітей-сиріт, дітей шахтарів та дітей громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС. За її результатами студенти-пільговики, які надійшли за підробленими документами, будуть відраховані.
"Адміністрація вузу не несе відповідальності за прийняття абітурієнта за підробленими документами, за це відповідає сам абітурієнт", - попередив Іван Вакарчук. При цьому він не уточнив, яким чином будуть заповнюватися місця, що звільнилися після таких відрахувань.
Нагадаємо, у липні Міносвіти скасувало пільги для медалістів та випускників підготовчих відділень вузів в 2009-2010 навчальному році. Право на вступ до вузів поза конкурсом отримали абітурієнти, що підпадають під дію законів про статус ветеранів війни та підвищення престижності шахтарської праці; чорнобильці, діти-сироти, інваліди I і II груп у віці до 18 років, діти, чиї батьки загинули під час аварій на шахтах (при вступі на гірничі спеціальності). Поза конкурсом зараховувалися учасники міжнародних олімпіад, призери VI етапу всеукраїнських олімпіад та III етапу всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук.
Всього, за даними Міносвіти, цього року до вузів було зараховано 12 тис. 192 пільговика (4,5% від загального числа абітурієнтів). У 2008 році цей показник був меншим на 1,2%. Збільшення числа пільговиків відбулося за рахунок осіб, яким було надано право позаконкурсного вступу відповідно до закону "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Як повідомив проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету ім. Шевченко Володимир Бугров, цього року абітурієнти-пільговики "атакували найбільш престижні факультети" - міжнародних відносин, економічний та журналістики.
"Якщо інвалідність у нас засвідчується довідкою державного зразка, то категорія пільг для сімей шахтарів та гірничорятувальників засвідчує лише тільки довідкою з відділу кадрів", - сказав Бугров. Він наголосив на необхідності "врегулювати процедуру вступу пільговиків на законодавчому рівні".
Глава комітету Верховної ради з питань освіти і науки Володимир Полохало (БЮТ) заявив виданню, що його комітет вивчав проблему контролю кількості абітурієнтів-пільговиків. За його словами, необхідно ввести для вузів систему квотування.
|