- Ситуація повторюється впродовж останніх п'яти років – разом із батареями холодною стає й вода у кранах, – зазначив мер Ужгорода Віктор Погорєлов. –Пояснюється це високою собівартістю послуги та значною заборгованістю КП "Уж-тепло" за газ.
Один із шляхів вирішення проблеми – постачання води за графіком. Тобто, студенти зможуть користуватися гарячою водою тільки у визначені дні. Разом із тим, постало питання збільшення оплати за послуги тепловиків, адже при нинішніх тарифах робота "Уж-тепло" залишатиметься збитковою.
– Зараз потрібно вирішити проблему хоча б до кінця цього навчального року, щоб студенти змогли користуватися гарячою водою. А з першого вересня мусимо шукати шляхи виходу з ситуації, аби така проблема більше не поставала, – констатував перший заступник голови ОДА Іван Бушко.
Заступник голови обласної ради Андрій Сербайло навів присутнім приклад іншого навчального закладу – ЗакДУ. Там, на відміну від УжНУ, гуртожитки останні кілька років забезпечені і теплом, і гарячою водою. Керівництво цього вишу підійшло до проблеми по-господарськи, перевівши усі будівлі на автономне опалення. Чому аналогічні кроки не зробив ректор УжНУ – питання.
Андрій Сербайло також пообіцяв надати всебічну допомогу депутатського корпусу обласної ради у вирішенні даної проблеми. Наразі міській владі Ужгорода та комунальному підприємству "Уж-тепло" доручено вирішити питання щодо постачання газу до гуртожитків. Представники ж УжНУ, у свою чергу, повинні врегулювати тарифи, попередньо узгодивши підвищення оплати за гуртожиток зі студентами, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.