«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Листопан 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 17:26:06

Головна » 2010 » Листопан » 29 » Міжнародним нормам відповідають лише 8 святинь Західної України



Міжнародним нормам відповідають лише 8 святинь Західної України
17:26:37

Дерев’яні церкви України на сьогодні перебувають у вкрай незадовільному стані — констатують краєзнавці. За їх оцінками, 2,5 тисячі дерев’яних церков потребують негайної реставрації, на що коштів у держбюджеті не закладено.

Міжнародним нормам, як інформує Перший національний, відповідають лише 8 святинь Західної України — кандидатів на внесення до Списку ЮНЕСКО.

Ті ж храми, які парафіяни намагаються врятувати власними силами, часто зазнають непоправної шкоди. Йдеться зокрема про перекривання храмів бляхою, встановлення в середині святині освітлення, яке не відповідає ні естетичним, ані протипожежним нормам, оббивання храмів пластиковою вагонкою тощо.

Журналісти Першого національного як приклад храму, що зазнав такої «реконструкції», називають Свято-Михайлівську церкву в с. Вишка, Закарпатської обл., яка відсвяткувала уже своє 300-ліття.

«Пам’ятки мусять мати державну підтримку, якщо ними займається лише громада, тоді ця пам’ятка не може потрапити до списку ЮНЕСКО, має бути хоч 10% державної участі», — наголосив реставратор Василь Слободян.

Зокрема він звернув увагу на необхідність встановлення в дерев’яних храмах протипожежної сигналізації, прибллизна ціна якої становить 80 тис. гривень. «Це система виявлення і гасіння пожежі з моменту виявлення і початку – буквально 30 секунд, дякуючи цьому приладу, іде інформація про проблеми виникнення загорання і пожежі», — пояснив реставратор.

Адже уже в часи незалежності України саме внаслідок пожежі були назавжди втрачені близько 100 дерев’яних храмів — і це за умовними підрахунками.

«Ми хочемо вийти з пропозицією на уряд, Президента, щоб хоча б зробити реєстрацію церков, щоб у нас був повний перелік, де що знаходиться, і має історичну цінність», — заявив в ефірі Першого національного Григорій Клепак, заступник голови Національної спілки краєзнавців.

На його переконання, дерев’яні храми, які становлять особливу цінність, слід "передати музеям, забезпечити охорону та негайно відреставрувати». «Інакше Україна втратить статус світового лідера за кількістю дерев’яних храмів», — заявив краєзнавець.

"Перший національний”
 
Джерело: http://zakarpatpost.net
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 424 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Сьогодні в Ужгороді покажуть дві вистави відомих київських режисерів
Погода у Закарпатті та Ужгороді 4 березня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...