«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 24.11.2024, 02:50:50

Головна » 2010 » Серпень » 10 » Мукачево: Дев’ять гривень – за купання в басейні з термальною водою



Мукачево: Дев’ять гривень – за купання в басейні з термальною водою
09:21:25
 
Саме стільки коштує вхід до термального басейну, що знаходиться в ДЮСШ в Мукачеві. Вхідний квиток для дітей та пенсіонерів коштує ще менше – шість гривень. За ці гроші відвідувачі можуть купатися з 9-ої ранку до восьмої вечора. Вода тепла - +28. Глибина щонайменше 1,7 метра. Зранку тут тренуються юні спортсмени.
За словами молодого хлопця, який при вході збирає гроші, літній сезон триває три місяці. У середньому басейн відвідує по 300 чоловік у день за хорошої погоди. У вихідні – півсотні. Сюди приходять купатися не тільки мукачівці, а й жителі Закарпаття та гості, які приїжджають до них. Басейн користується попитом завдяки доступній ціні та можливості безкоштовно отримати процедуру гідромасажу.
Люди, в основному середнього та старшого віку, тримаються за металеві ржаві труби і періодично підставляють спину, коліна під чималий струмінь води, яка надходить зі свердловини глибиною 160 метрів, Цей кайф триває 3-5 хвилин. Чути запах сірководню, на стінках басейну утворилися жовті сліди від нього.
54-річна мукачівка Світлана Іванівна розповідає, що вже після п’ятої процедури суглоби менше болять. Упродовж сезону приходить у басейн щонайменше десять разів, плаває по 2-3 години.
- Шість років тому вперше спробувала. Я, як і багато мукачівців, не знала про цей басейн, - зізнається жінка. – Раніше їздила в Берегово, Солотвино. Для нашої сім’ї такі відпочинки били по гаманцю. А тепер гляди – під боком і не дорого. Чоловік, діти, онуки приходять у зручний для себе час.
- Добре би було, аби зробили більше умов, поставили парасолі, більше лавок, - приєднується до розмови бабуся з нафарбованими у яскравий колір губами та зачіскою а-ля бабета.
- Тоді вхід буде по п’ятдесят гривень. Воно вам треба? – риторично запитує Михайло з Чинадієва. Чоловік не зводить очей з семирічного онука. Наказує тому не йти до глибокої води.
- Діду, не бійтеся, я не потону – у мене камера, - відказує хлопчик.
Відпочивальників привертає увагу сварка двох чоловіків – років 55 і 25. Молодий курить, а старший сварить його, що тут діти, і у громадському місці курити заборонено законом.
- А я – беззаконєц, - язвить молодик. Видно, що він напідпитку. – Де хочу, там і курю. А ти, дід, пішов на …
- Перестань, а то я зараз міліцію покличу, - каже і йде до інструктора, який сидить під великою парасолькою. Розказує тому про інцидент. Повертаються і пояснюють молодому чоловікові, що курити тут не можна. Той пробує огризатися, мовляв, де про це написано, згодом каже, що все зрозумів.
Наступного дня прямо над басейном закурив чоловік, який засмагав з дочкою років 10. Відпочиваючі обурилися такій зухвалості.
- Я вам заважаю? Плавайте собі, а мене не вчіть жити, - фиркнув той.
Після кількох зауважень таки відійшов у бік докурювати.
- Я приїхала аж із Перечина, аби подихати свіжим повітрям, водичкою, а тут тобі на. Ще б у басейн заліз курити, - розводить руками молода жінка. – Ніякої поваги ні до себе, ні до власної дитини, ані до чужих.
Фельдшер-акушер Катерина Євстратьєва повідомила, що мінеральну воду із свердловини №1 можна використовувати з лікувальною метою та задля оздоровлення. Ознайомлює із висновками Одеського інституту курортології.
- Мінеральна вода свердловини №1 Мукачева є термальною середньо мінералізованою хлоридною кальцієво-натрієвою. Із біологічно активних компонентів вміщує невелику кількість метаборної та кремнієвої кислоти, - каже Катерина Онуфріївна. – Вона може використовуватися з лікувальною метою ззовні і є помічною при захворюваннях опорно-рухової, серцево-судинної та нервової систем , а також при гінекологічних хворобах та захворюваннях шкіри та органів дихання.
Заступник Мукачівського голови Михайло Лабош розказав, що раніше даний спортивно-оздоровчий комплекс належав профспілкам. У 1996 році об’єкт переведено у комунальну власність міської ради. Наразі він є на балансі управління освіти.
- Об’єкт – нерентабельний. На поточний рік ми додали з міського бюджету 600 тисяч гривень. Те, що у басейні купаються посторонні, це – вихід із ситуації. Ми хотіли б зробити хороший об’єкт з усіма умовами, але бракує грошей. Наразі проводимо ремонти трибуни та чаші власними зусиллями.
Міський голова Золтан Ленд ’єл додав, що розроблено кілька варіантів реконструкції даного об’єкту, один з яких потребує 17 млн.грн. Мерія в очікуванні пропозиції інвесторів. Він також зауважив, що у басейнах з термальними водами не можна довго плавати і займатися спортсменам.
Тетяна Грицищук, фото автора
 



 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 778 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Суд заборонив акції протесту під час перебування у Києві патріарха Кирила
Практично всі готелі в Україні звільнено від сплати податку на прибуток на 10 років через Євро-2012
Флирт на работе практикуют 80% мужчин и женщин
У портах заблоковано 80% українського зерна
У ніч на п'ятницю відбудеться серпневий зорепад: до 100 зірок на годину
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...