При цьому Робінсон звернув увагу на те, що в останні місяці долар відносно євро "цінувався достатньо високо", проте набагато помірніше відносно валютної корзини. За словами економіста МВФ, не дивлячись на те, що зростання долара не надало підтримки відновленню загальносвітової економіки, воно йому і не перешкоджало.
Ще один представник МВФ - Чарльз Крамер, який очолює північноамериканський дивізіон МВФ, висловив оптимістичну точку зору, згідно з якою друга хвиля рецесії в США не очікується.
У МВФ також відзначили, що відновлення економіки США йде упевненими темпами багато в чому завдяки прийнятим урядом країни заходам зі стабілізації економіки, проте загроза з боку зростаючого рівня бюджетного дефіциту зберігається.
МВФ вітає зобов'язання уряду США зі скорочення бюджетного дефіциту до 2013 р. і його стабілізації на рівні трохи вище 70% до 2015 р. Проте, керуючись менш оптимістичними макроекономічними оцінками, МВФ відзначає, що для досягнення цієї мети необхідно зробити більш амбітні кроки, ніж ті, які були заплановані урядом.
Частково реалізації цих планів може посприяти скорочення державних витрат, але також потрібно буде знайти додаткові джерела доходу. Одним з таких джерел може стати скорочення субсидій для утримувачів іпотеки, підвищення податків на енергоносії, внутрішнє споживання або фінансову діяльність. На думку аналітиків МВФ, існуюча податкова система обходиться державі дуже дорого, крім того, вона вигідніша забезпеченим верствам населення, ніж соціально незахищеним громадянам.
Нагадаємо, на початку січня 2010 р. глава МВФ Домінік Стросс-Кан попередив про можливість другої хвилі рецесії, відзначивши, що відновлення світової економіки залишається украй нестійким. На думку глави МВФ, підвищений ризик для світової економіки несуть дешеві гроші, які заполонили ринки, що розвиваються, що може викликати утворенням нових "бульбашок" на ринках активів.
tsn.ua