У міністерстві закордонних справ Росії заявляють, що реакція японської сторони на відвідування президентом РФ Дмитром Медведєвим Південних Курил є незрозумілою. "Ми не розуміємо реакції японської сторони. Позиція Росії з цього питання залишається в силі, і ніяких змін не зазнала", - цитує агентство Интерфакс у понеділок, 1 листопада, джерело в зовнішньополітичному відомстві Росії.
Нагадаємо, 1 листопада президент РФ прилетів на Кунашир, найпівденніший острів Великий Курильської гряди. Таким чином Медведєв став першим главою російської держави, який прибув з візитом на острови, які є предметом суперечки між Москвою і Токіо.
У відповідь прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що острови є частиною Японії, а тому "візит президента Медведєва гідний жалю". Крім того, міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара викликав російського посла Михайла Білого, щоб обговорити приїзд глави Кремля на Курили.
Раніше МЗС РФ відкинуло спроби Токіо перешкоджати відвідуванню президентом РФ Курильських островів, зазначивши, що глава російської держави "самостійно визначає маршрути поїздок територією своєї країни" і "будь-які поради ззовні щодо цього недоречні і неприйнятні".
*** Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР (продовжувачкою якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.
За матерiалами: Интерфакс
|