Як цей проект впроваджується на території селища Міжгір’я розповідає Василь Юрик:
— Як бачимо, з кожним роком зростають ціни на енергоносії, все проблемнішими стають питання їх проплати, збереження тепла в освітніх та дитячих дошкільних закладах. Звичайно, держава пропонує шляхи вирішення даної проблеми. Задля співпраці з сусідами, вступу до Євросоюзу однією з вимог є ефективне використання нами енергоносіїв. За ініціативи громадської організації "Агентство регіонального розвитку та інновації "Центр Міжгір’я” (кер. Іван Беля), підтримки Проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, координатором якого є Людмила Шурковська, та із залученням коштів районного і селищного бюджетів, громадськості розпочато роботи із заміни вікон у дитячому садку "Теремок” (Грабовець), яким завідує Наталія Галай. Хочу відзначити, що особливу увагу керівники Проекту приділяють залученню громади до фінансування пріоритетних напрямків, спрямованих на розвиток нашого краю. У даному випадку — це енергозберігаючі системи. 5 відсотків кошторисної вартості припало на батьків, діти яких виховуються в даному дитсадку. Хочу нагадати, що за аналогічною схемою у позаминулому році проведено заміну вікон і в дитячому дошкільному закладі "Сонечко” (№2), що в райцентрі.
На сьогоднішній день до нас надійшов перший транш від Проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, а також батьківських коштів у сумі 8600 грн. За наявні гроші підрядною організацією "Рута” вже проведено монтаж вікон на другому поверсі дитячої установи та встановлено вхідні двері. Монтаж вікон і дверей першого поверху продовжиться з поступленням коштів органу місцевого самоврядування, які затримуються із-за відкриття фінансування на 2012 рік.
— Василю Васильовичу, яка сума передбачається на впровадження даного Проекту загалом і скільки можна зекономити бюджетних коштів шляхом впровадження енергозберігаючих технологій у дитячих дошкільних установах?
— Зокрема, на даному об’єкті згідно із проектною документацією буде освоєно 155647 грн. Відповідно до характеристики енергоефективності Проект забезпечить економію бюджетних коштів у сумі 16227 грн. щорічно. Гадаю, це не так і мало. Крім того, є вже задуми і щодо встановлення в дитячих садках додаткових котлів, які працюватимуть на твердому паливі, що значно дешевше від природного газу.
За порозуміння щодо використання бюджетних коштів в першу чергу я хочу подякувати батькам, які фінансово підтримали даний Проект. За співпрацю щире спасибі керівництву Проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, керівникам району та громадській організації "Агентство регіонального розвитку та інновацій "Центр Міжгір’я”. І в подальшому сподіваємося на спільне взаєморозуміння, продуктивну роботу задля ефективного використання коштів громади, розвитку нашого верховинського краю.
Як зреагували на умови даного Проекту батьки дитячого садка №3 ділиться Наталія Галай — завідуюча ДНЗ:
— Звичайно, що заміну вікон та дверей ми очікували вже давно. Оскільки наш дитячий садок — один з найбільших у Міжгір’ї, тому і включили нас до списку першочергових. З розумінням віднеслися до умов Проекту батьки наших вихованців, з якими їх ознайомив на загальних батьківських зборах в. о. селищного голови Василь Васильович Юрик. Тому й не виникало проблем із внесенням коштів, яких зібрали майже 10 тис. грн. Спільно вирішили розпочати заміну вікон з другого поверху через те, що кімнати розташовані з боку річки і були найбільш холодними. Значно покращився фасад будівлі із встановленням нових вхідних дверей. Незабаром роботи із заміни вікон та дверей продовжаться, за що щире спасибі органу місцевого самоврядування, керівникам району. Саме за їх сприяння дитячий садок №3 набув пристойного вигляду, діти забезпечені всім необхідним. Не стоять осторонь проблем дитсадка і наші батьки. За потреби допомагають і матеріально, і фізично. Одне слово, все робиться для того, аби наші дітки почували себе в "Теремку” затишно, були оточені опікою і теплом наших вихователів.