Цими днями відзначався Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Цій важливій події була приділена відповідна увага. Йшлося про історію хвороби, шляхи зараження, її профілактика і лікування. Велике занепокоєння у медиків викликає відмова батьків від вакцинації дітей, їх незгода з методами лікування, зокрема проби Манту, за допомогою якої можна визначити чи інфікована дитина.
Туберкульоз, як і більшість інфекційних хвороб, краще попереджати, ніж лікувати. Одним із найефективніших, а, може, і єдиним засобом профілактики є щеплення — так званої вакцинації БЦЖ при народженні дитини та ревакцинації БЦЖ, тобто повторному щепленні в старшому віці. Такі маніпуляції спрямовані на вироблення імунітету в дитини від цієї страшної недуги. Але що робити в тому випадку, коли провести щеплення стає неможливим із-за простої причини — відсутності вакцини? Про це важливе питання спробуємо сьогодні поговорити, залучившись коментарями експертів.
Чутки, які ширилися з приводу перебоїв постачання вакцини БЦЖ, виявилися правдивими лише наполовину. Тобто, проблема існує, але в іншій площині. Як запевнила місцевий фтизіопедіатр Настя Касинець, станом на березень у районі щеплення вакциною БЦЖ пройшли всі немовлята, тобто згідно з передбаченим графіком. А за розмови з начальником відділу охорони здоров'я РДА Оксаною Маршалик підтвердилися й обнадійливі прогнози щодо постачання нової партії вакцини БЦЖ вже в квітні. Отже, така інформація може заспокоїти батьків новонароджених дітей.
А ось щодо дітей шкільного віку, які мали б проходити повторне щеплення (ревакцинацію у 7 і 14 років), підстави для занепокоєння є. За інформацією спеціалістів протитуберкульозного відділення у зв'язку з відсутністю вакцини в минулому році в районі ревакцинацію не проводили зовсім. Така ж ситуація може повторитися і зараз. Як зауважила Настя Федорівна, діти, які не прищеплені вакциною БЦЖ, на 50 відсотків частіше хворіють на сухоти.
Отже, батькам слід добре подумати, коли відмовляються від проби Манту, яка здатна на ранніх стадіях виявити захворювання у дітей, що є значним фактором подальшого успішного їх лікування.
На запитання, яке може зацікавити небайдужих батьків, чи можливо самостійно придбати вакцину БЦЖ для щеплення дітей, відповідь медиків негативна. Справа в тому, що дана вакцина постачається централізовано, тобто не розповсюджується через аптечну мережу. Андрій ГОЛОДНЯК, "Верховина"
|