Як повідомив виданню представник Верховної ради в Конституційному суді Анатолій Селіванов, судді Іван Домбровський, Анатолій Дідковський і Ярослава Мачужак, раніше відсторонені від своїх посад, зараз дійсно не беруть участь у засіданнях суду - така позиція нинішнього керівника КС Андрія Стрижака.
І в день виборів, 9 липня, їх теж можуть не допустити до роботи. У свою чергу відсутність трьох із 18 суддів може вплинути на результат голосування і зіграти на користь Анатолія Головіна.
Відповідно до закону про Конституційний суд, для легітимності засідання по обранню глави суду необхідна присутність 12 суддів. Вибори відбулися, якщо за того самого кандидата проголосувало мінімум 10 чоловік.
Однак у регламенті Конституційного суду є ще одна важлива вказівка про те, що протокол про результати голосування затверджується більшістю голосів від загальної кількості суддів, що прийняли участь у засіданні.
Таким чином, без участі Домбровського, Дідковського і Мачужак для затвердження протоколу голосування досить буде підписів восьми осіб, а не десяти, як якби суд засідав у повному складі.
Нагадаємо, Іван Домбровський, Анатолій Дідковський і Ярослава Мачужак наприкінці травня були відсторонені від роботи в суді після прийняття Верховною радою постанови про їхню відставку.
Як зазначено в поясненні автора проекту постанови про відставку - глави комітету з правосуддя, члена Партії регіонів Сергія Ківалова, - такою була вимога самих суддів.
Головін Анатолій Сергійович народився 1952 року в м. Макіївка на Донеччині в робітничій родині.
Трудову діяльність розпочав електрослюсарем донецького заводу "Донбаскабель". Проходив строкову військову службу.
У 1976 році закінчив Свердловський юридичний інститут.
1976-1979 рр.. - Слідчий міськпрокуратури Донецька.1979-1987 рр.. - Старший слідчий Донецького облуправління КДБ. 1987-1992 рр.. - Начальник слідчого відділення Донецького облуправління КДБ. 1992-1999 рр.. - Начальник слідчого відділу Донецького облуправління СБУ. 1999-2000 рр.. - Заступник начальника договірно-правового управління СБУ. 2000-2001 рр.. - Перший заступник начальника слідчого управління СБУ. 2001-2003 рр.. - Начальник слідчого управління СБУ.
У 2003–2004 роках – заступник Генерального прокурора України – начальник Головного управління військових прокуратур (із залишенням на військовій службі).
У серпні 2006 року Верховною радою України призначений суддею Конституційного суду України. Присягу склав 4 серпня 2006 року.
На спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду України 10 вересня 2008 року обраний заступником Голови Конституційного суду України. Генерал-лейтенант юстиції запасу. Заслужений юрист України.
tsn.ua