Того дня в актовому залі Фанчиківської ЗОШ зібралися любителі мистецтва – вчителі, учні, мешканці села та численні гості з Виноградова. У рідне село повернувся Павло Антонович Кутлан.
Тут він провів своє дитинство, вчився, звідси пішов у великий світ. Сьогодні він знову тут зі своїми картинами, які переважно розповідають про добре знайомі всім Тису, Чорну гору, польові квіти, які в дитинстві зачаровували спостережливого сільського хлопця, з юних років формуючи його характер.
Вчитися малювати йому було в кого: у Фанчикові жив і творив свої картини його вуйко Степан Васильович Кутлан – відомий далеко за межами Закарпаття художник, спортсмен, учитель, автор «Букварика».
Виставку відкрила завуч школи Оксана Іваниш. Привітати ювіляра прийшли учні школи, які ознайомили присутніх з творчою біографією художника та заспівали йому улюблену пісню.
Ведуча заходу Валентина Костьо надала слово завідуючому відділом культури і туризму райдержадміністрації Василю Югасу, працівниці цього ж відділу Єві Григорі та колегам Павла Антоновича, які говорили про творчість майстра пензля, гармонію кольорів на його полотнах, неповторність мотивів у пошуках нових тем та образів. Карло Керечан, Іван Гецко, Володимир Безулик, Федір Сільваші підкреслювали, що знають Поліка як щиру і безкорисливу людину, яка ніколи і нікому не відмовить у допомозі.
На виставку Павло Кутлан привіз 39 картин, серед них «Дорога до Тиси», «Вечоріє», «Околиця Фанчикова», «Вечірня Тиса», а також тонко намальовані «Польові квіти», «Соняшники», «Піони» та картини з краєвидами районного центру «Виноградівські куполи», «Місто під горою», «Зима в «Теплиці» і «Виннички» весною».
На творчій зустрічі Павло Антонович розповів про основні свої захоплення малюванням, спортом і співом. На завершення Валентина Костьо нагадала, що подібна виставка у Фанчикові вже друга – перша його дядька Степана Васильовича Кутлана відбулася у квітні минулого року.
Ельвіра ГУДАК, Новини Виноградівщини