Ось вже кілька тижнів у селищі Буштино Тячівського району неспокійно. Місцева влада вирішили будувати на околиці населеного пункту сміттєсортувальну станцію.
- Нам про це стало відомо випадково, - розповідає місцевий житель Юрій Андрішін. - Після осінніх виборів у руки депутатів сільради нового скликання потрапив лист, підписаний колишнім головою. Мова йшла про те, що рада згодна виділити під це будівництво 30 гектарів землі в 2 кілометрах від населеного пункту. Інвестиційні витрати проекту, за офіційною інформацією, повинні скласти близько 9,5 млн євро.
Коли жителі селища дізналися про цю ідею, вони почали збирати підписи проти будівництва і вирішили створити ініціативну групу. Тільки за один день проти зведення комплексу висловилися майже півтори тисячі людей.
- З мешканцями селища ніхто не обговорював будівництво сміттєсортувального комплексу, хоча на території Буштини проживає близько 9 тисяч чоловік. Хіба такі життєво важливі питання можна вирішувати без участі суспільства? - Запитує Олександр Перехрест, член ініціативної групи. - Проаналізувавши всю доступну нам інформацію, ми прийшли до логічного висновку, що потужності майбутнього заводу дозволять сортувати сміття майже з половини області. Виходить, в наше селище звозитимуть сміття з усієї округи, а це - тисячі тонн.
За словами пана Перехреста, згідно з технічним проектом, на сміттєсортувальної станції реально буде відсортувати приблизно 50% відходів, все інше має складуватися на полігоні, який і планують розмістити на 30 гектарах.
"Полігон принесе гроші і робочі місця"
Позиція влади з даного питання істотно відрізняється від думки жителів селища. У райдержадміністрації кореспондента "ВВ" запевнили, що майбутнє будівництво буде тільки на благо населенню. Адже крім податків, які потечуть в місцеву скарбницю, більше сотні людей зможуть отримати роботу на сміттєсортувальної станції.
- Завод, що займається виключно сортуванням сміття, буде екологічно чистим, - переконував "ВВ" голова райдержадміністрації Михайло Шелевер. - Це залучення в економіку району 9 млн 400 тис. євро для побудови комплексу, 120 нових робочих місць, 1,5 млн гривень до бюджету Буштини за зміну цільового призначення земельної ділянки ...
За запевненням влади, будівництво даного комплексу допоможе очистити від відходів Тячівський та Рахівський райони, але жителі в це не вірять. Люди готові мітингувати, щоб захистити селище від подібного сусідства. До речі, побудувати аналогічний завод ще у минулому році планувалося на території Виноградівського району Закарпаття. Але тоді мешканці кількох населених пунктів перекрили трасу обласного значення і незабаром добилися свого: будувати небезпечний об'єкт там передумали.
Примітно, що сьогодні по сусідству з майбутнім полігоном знаходяться дитячий оздоровчий табір "Берізка", Буштинскій заказник, рослинний і тваринний світ якого занесені до Червоної книги України і до Європейського Червоного списку ...