Підприємства малого бізнесу – магазини, кафе, ресторани, перукарні, ательє, автомийки тощо – забезпечують робочими місцями значну кількість мешканців Закарпаття.
Втім, саме ця сфера підприємницької діяльності є найбільш «тінізованою», що підтверджують перевірки, здійснені фахівцями Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області в Мукачеві, Чопі, Виноградівському та Воловецькому районах.
Не стали винятком і результати вибіркового інспектування суб’єктів господарювання в Ужгороді, проведеного 5 червня цього року. З’ясувалося, що нелегальних працівників використовували на 11 підприємствах обласного центру.
Зокрема не оформили трудові відносини відповідно до чинного законодавства у магазині «АВС» (м. Ужгород, вул. Можайського, 16 А); перукарні «Вінтаж» (м. Ужгород, вул. Корятовича, 12/13); кіоску морозива (м. Ужгород, вул. Волошина, 4); кафе-магазині (м. Ужгород, вул. Стрільнична, 14); кафе «Кола» (м. Ужгород, вул. Волошина, 1); кафе – барі (м. Ужгород, вул. Минайська, 16) кафе «Нокаут» (м. Ужгород, вул. Капушанська, 157); скломайстерні (м. Ужгород, вул. Плеханова, 56); ресторані «Паб-Хаус» (м. Ужгород, вул. Минайська, 16 а); ресторані «Фанфан» (м. Ужгород, вул. Корзо, 17) та кафетерії що у м. Ужгород, вул. Тімірязева, 18.
Звісно, що власників цих закладів притягнуть до адміністративної відповідальності. Однак, чи буде це уроком для них в майбутньому – покаже час.
Головний спеціаліст Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області В.Фека
|