«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 13:33:58

Головна » 2011 » Лютий » 21 » На Закарпатті навчання за держзамовленням не гарантує студентам вишів працевлаштування – КРУ



На Закарпатті навчання за держзамовленням не гарантує студентам вишів працевлаштування – КРУ
11:11:06
 
 
На виконання Плану контрольно-ревізійної роботи працівниками КРУ в Закарпатській області організовано та проведено ревізії фінансово-господарської діяльності закладів установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України за 2008-2009 роки та завершений звітний період 2010 року, в тому числі щодо виконання бюджетної програми підготовка кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації.

Як повідомив Закарпаття онлайн в. о. начальника відділу КРУ в Закарпатській області Мирослав Талапа, контрольними заходами охоплено п'ять вищих навчальних закладів області, а саме Ужгородський національний університет, Закарпатський державний університет, Природничо-гуманітарний коледж Закарпатського державного університету, Закарпатський лісотехнічний коледж Державного вищого навчального закладу "Національний лісотехнічний університет України", Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж.

За результатами проведених контрольних заходів у наведених вузах встановлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму 29,6 млн. грн.

Відповідно до Закону України "Про вищу освіту", вищий навчальний заклад – освітній, освітньо-науковий заклад, який заснований і діє відповідно до законодавства про освіту, реалізовує відповідно до наданої ліцензії освітньо-професійні програми вищої освіти за певними освітніми та освітньо-кваліфікаційними рівнями, забезпечує навчання, виховання та професійну підготовку осіб відповідно до їхнього покликання, інтересів, здібностей та нормативних вимог у галузі вищої освіти, а також здійснює наукову та науково-технічну діяльність.

Основною метою діяльності вищого навчального закладу є забезпечення умов, необхідних для отримання особою вищої освіти, підготовка фахівців для потреб України.

Одним із головних завдань вищого навчального закладу є вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці і сприяння працевлаштуванню випускників.

Згідно з вимогами "Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 р. № 922 (із змінами) випускники, які уклали угоду з ВНЗ після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років.

Проте ревізією працевлаштування випускників, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням встановлено, що керівництвом вузів не укладалися договори з особами, зарахованими на перший курс за державним замовленням, що суперечить вимогам наведеного "Порядку ...", а відповідно призвело до зайвих витрат від неефективно проведених фінансово-господарських операцій, а саме вигоди щодо стягнення з них вартості за навчання загалом на суму 24,6 млн. грн.
 
Тобто, проведені контрольні заходи засвідчили, що адміністраціями вишів не забезпечено ефективної системи внутрішнього контролю за фінансовою та господарською діяльністю навчальних закладів. Недотримання нормативно-правових актів відповідальними працівниками зафіксоване на всіх стадіях бюджетного процесу.

Також, на рівні Міністерства освіти і науки України не забезпечено належного контролю в частині працевлаштування випускників ВНЗ, які навчались на державному замовлені, внаслідок чого державою здійснюється неефективні витрати на підготовку кадрів, які не працевлаштовуються в державному секторі економіки.

З огляду на все це, постає питання: що робити випускникам вузів, коли виявляється, що шість років навчання і здобуті наполегливою працею знання виявляються державі не потрібними?..

Працівники КРУ в Закарпатській області з'ясували, випускники вихід знайшли – працевлаштувалися у приватному секторі, а ще краще – за кордоном.

Тож проведеними ревізіями виявлено витрати бюджетних коштів з порушенням законодавства на загальну суму 24,6 млн. грн. – це кошти, які використані для підготовки молодих спеціалістів, що працевлаштовуються в приватному секторі та в іноземних державах, бо в державному секторі економіки України місця для молоді не вистачає.

У зв'язку з вищевикладеним КРУ в Закарпатській області підготовлено та направлено пропозицій для вирішення проблемних питань на рівні Міністерства освіти і науки України.
 
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 363 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
МВС розглядає кілька версій убивства заступника директора Інституту світової економіки
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
Лікаря, який вивіз людей помирати на кладовищі, змусять їсти силою
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...