Спочатку сім'я або особа, які мають намір створити прийомну сім'ю чи ДБСТ, звертаються до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Якщо вони відповідають вимогам до кандидатів, їх беруть на облік (у 2010 році на облік було взято 339 осіб та 691 сім'ю). Усі взяті на облік особи мають пройти відповідне навчання. Протягом 2010 року було навчено 177 осіб та 428 сімей. В разі його успішного проходження потенційні батьки і батьки-вихователі отримують відповідні рекомендації. Такі рекомендації у 2010 році отримали 170 осіб та 420 сімей і були включені до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів – відтоді особа або сім'я отримує реальну можливість взяти на виховання дитину або дітей, тим самим забезпечивши й їхнє право на виховання в сім'ї.
Найбільше звернень до центрів соціальних служб з питань створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу протягом 2010 року зафіксовано у Дніпропетровській, Миколаївській, Донецькій, Одеській, Полтавській, Луганській, Житомирській та Харківській областях.
Найнижчими показниками підготовки прийомних батьків, батьків-вихователів в 2010 році у співвідношенні до прогнозованих показників влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомні сім'ї та ДБСТ, стали показники в Автономній республіці Крим, місті Києві, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській Запорізькій, Київській та Рівненській областях, де кожній з підготовлених родин необхідно було взяти на виховання не менше 3-х дітей, з метою виконання прогнозованих показників влаштування дітей.
Найвищими показниками підготовки кандидатів на створення сімей були в Донецькій, Івано-Франківській, Полтавській, Хмельницькій областях та місті Севастополь.