До руху може приєднатись кожний, хто відкидає будь - яку форму ворожості, хто відкритий до шанування та пізнання цінностей інших народів, готовий ознайомитись з новими культурами, історією та навіть вивчити нову мову.
Цей Рух не є організацією, а насамперед стилем життя, який вимагає тільки духовного єднання тих, хто підтримують ідею примирення.
Перші два форуми були проведені у словацькому місті Великі Медери та у місті Суботіца у Сербії. Берегово стало третім місцем.
Перед учасниками: творчою інтелігенцією, представникам громадських організацій та студентам університетів й інститутів Хартію примирення було зачитано.
У вступному слові наради, яка пройшла під лозунгом «Будьмо великі разом!», др. Ласло Шур’ян акцентував на тому, що в першу чергу необхідно створювати «мости» між людьми та народами. ХХ ст. з точки зору будь-якого народу та національності було важким. У всіх частинах Європи існували і є напружені відносини та протистояння між різними народами. Якщо Західній Європі вдалося вибороти мир, тоді й в Центральній Європі його мають вибороти, тому що розбіжності в цьому регіоні не більші, ніж на західній частині континенту. «Одна з головних цілей створення Європейський Союзу було єдність та мир» – згадував проф. Ласло Шур’ян. В завершальній думці підкреслив, що нема сенсу ятрити рани минулого, а народи Капратського басейну мають жити поряд мирно.
У заході зокрема прийняли участь: Людвіг Філіп – історик, голова Ужгородського Общества ім. А.Духновича, Олександр Пелін - доцент кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ, Дєрдь Дупка письменник, дослідник ГУЛАГ-ів, директор «Центру підтримки угорської культури», Ласло Варі Фабіан - історик та поет, Ласло Зубанич - історик, голова «Центру підтримки угорської культури», Пийтер Матл – скульптор, Елемир Ковач - берегівський журналіст.
Учасники круглого столу погодилися у тому, що інциденти, як наприклад кривдження пам’ятників, заяви які спричиняють протистояння, ініціюють напруженість національностей не тільки на Закарпатті, але загалом погіршують
відносини України та Угорщини. Задля сприяння примирення українсько-угорського, та інших національностей необхідне бажання та постійне ведення діалогів на всіх рівнях.
Др. Ласло Шур’ян оцінив засідання круглого столу як таке, що є повчальним, спонукає замислитись та є вартим до продовження. Пан Шур’ян розповів, що сподівається на подальшу успішність руху примирення і на Закарпатті. Це підтверджує і той факт, що з цього регіону Хартію підписали більш ніж сто осіб.
Той, хто підтримує рух і бажає підписати хартію, може зробити це на веб- сторінці www.chartaxxi.eu Тут всі охочі мають можливість слідкувати за розвитком руху.
Наступний круглий стіл буде проведений 30 квітня 2011 р. у місті Клуж-Напока (Румунія).