За підсумками першого півріччя епідемічна ситуація в Закарпатській області залишалась відносно благополучною. Спалахів, групових захворювань та харчових отруєнь, пов’язаних з об’єктами державного санітарно епідеміологічного нагляду та в побуті не зареєстровано.
Рівень загальної інфекційної захворюваності зріс на 12,0% (показник 172,76 на 100 тис. .) у порівнянні з аналогічним періодом 155,6 минулого року Питома вага дітей до 17 років в структурі загальної інфекційної захворюваності склала 47,3 %, з грипом та ГРВІ - 63,2 %. Кількість захворілих рипом та ГРВІ - 77267 випадків . В структурі загальної інфекційної захворюваності (без грипу та ГРВІ) вірусні гепатити складають 11,7 %, гострі кишкові інфекції 19,8 %, крапельні інфекції 8,9 %, туберкульоз 16,7 %, природно-вогнищеві – 0,5 %, венеричні та соціально-небезпечні інфекції 26,0 %.
Вище середньообласного показника рівні захворюваності по м. Ужгороду, Волівецькому, Перечинському, Ужгородському, Рахівському районах. Намітилась тенденція до сезонного зниження захворюваності населення області вірусним гепатитом А (42%). Захворювання реєструються у Рахівському,Виноградівському,Свалявському В.Березнянському, Тячівському районах.
З урахуванням характерного сезонного періоду дещо зросла захворюваність гострими кишковими інфекціями. Ситуація із сальмонельозу залишалась благополучною . План профілактичних щеплень виконано на 17,6 %, у т.ч. вакцинації на 19,6 %, ревакцинації на 17,7% . Своєчасність вакцинального комплексу дітям до 1 року за підсумками 6 місяців 2011 року по області склала – 70,9 %.
Епідситуація з інфекційних захворювань, керованих засобами специфічної імунопрофілактики залишаласьхарактеризується як відносно нестійка. Відбувається прогнозований ріст захворюваності краснухою та епідпаротитом, кором .
В зв'язку з ускладненням епідемічної ситуації з холери в м.Маріуполь Донецької області , та враховуючи міграційні процеси населення підвищена настороженість медичних працівників та санепідслужьи області на випадок можливого виявлення захворювань.
З метою забезпечення чіткої організації та контролю проведення профілактичних та протиепідемічних заходів серед населення області щодо захворювання на особливо небезпечні інфекції в області реалізується "Комплексна програма заходів щодо попередження заносу і поширення інфекційних хвороб, регламентованих правилами санітарної охорони території України серед населення Закарпатської області на 2011-2015 роки", яка затверджена першим заступником голови облдержадміністрації від 27.01.2011 р. Програми розроблені в усіх містах і районах області.
Протягом травня-червня поточного року за часті фахівців відділу особливо небезпечних інфекцій на всіх адміністративних територіях області підготовлено і проведено навчально-тренувальні заняття з локалізації та ліквідації умовного вогнища холери за "легендою", максимально наближеною до реальних умов. Найбільш актуальною природно-вогнищевою інфекцією, що продовжує реєструватися в області є лептоспіроз. За 6 місяців поточного року в цілому по області зареєстровано 12 випадків захворювання на лептоспіроз. Етіологічна структура лептоспір від. Захворювання поширене на 7 адмінтериторіях. Етіологічна структура збудників виділених від хворих людей співпадає з етіологічною структурою лептоспір, виявлених у гризунів, що свідчить про природну вогнищевість цього захворювання.
За останні роки епідемічна ситуація зі сказу в країні залишається нестійкою, реєструються поодинокі випадки захворювання серед людей. Як і раніше є сприятливі умови для поширення цієї інфекції. Зареєстровано 6 випадків сказу серед тварин ( 2 собаки, 2 корови, 2 лисиці), що вказує на активність епізоотичного процесу зі сказу в області (6 міс. 2010 року зареєстровано 2 випадки сказу у тварин). Забезпечення антирабічною вакциною в поточному році задовільне.
|