Народний депутат від фракції НУ-НС Геннадій Москаль пояснив, чому проголосував за останні зміни до Конституції щодо виборів до Верховної Ради і виборів президента, і заявив, що у нього є чотири карти народного депутата для голосувань.
"Потрібно бути реалістом. За 57 днів неможливо провести вибори, бо подання ЦВК до Конституційного суду ще не розглянуто. А яке рішення буде, я вам зараз можу сказати. Конституційний суд став філією Адміністрації Президента. Не я сьогодні завів країну в глухий виборчий кут", - заявив Москаль в ефірі ТВі, повідомила Кореспондент.net прес-служба телеканалу.
При цьому нардеп повідомив, що на сьогоднішній день у нього є чотири картки для голосувань у Раді. "Три карти в мене є вдома, а одна зі мною. Дублікат роблять буквально за півгодини. Але він запрограмований тільки на один день. Потім з нього можна зробити сувенір або викинути, здати назад секретарям. Обдурити можна. Можна сказати, що загубив картку, і тоді виготовлять нову, але ту, що втратив, як у банкоматі - анулюють", - пояснив народний депутат.
Також в ефірі ТВі Москаль наголосив, що опозиційний уряд не є філією БЮТ. "В опозиційному уряді є представники Нашої України, За Україну!, Народної самооборони, Захисників вітчизни ... Я не входжу ні в яку партію. У мене немає начальників", - повідомив депутат і порадив не звертати увагу на різні чутки про можливе виключення його з членів опозиційного уряду.
"Не раджу спиратися на різні чутки. Заяви від Соболєва не було. Давайте візьмемо всіх міністрів опозиційного уряду і проаналізуємо їх діяльність тільки по ЗМІ. Давайте подивимося, хто набере більше очок за виступами, за критичними... Якщо б кожен міністр опозиційного уряду виконував так сумлінно свої обов'язки як я стосовно пана Могильова та МВС! У мене ніяких "боргів", - запевнив Москаль.
Нагадаємо, 1 лютого Рада схвалила зміни до Конституції, що встановлюють дату чергових виборів Президента та парламенту: наступні вибори парламенту відбудуться не в березні 2011 року, а в жовтні 2012 року, а наступні вибори Президента - у березні 2015 року.
У БЮТ висловили переконання, що зміни було прийнято з порушенням норм Основного Закону. Зокрема, заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв заявив, що мінімум 25 осіб, картки яких використано у голосуванні за внесення змін до Конституції, були відсутні в сесійній залі. Крім того, фракція БЮТ-Батьківщина виключила зі свого складу сімох народних депутатів за підтримку змін до Конституції.
Крім цього, зміни до Конституції підтримав 41 з 71 депутата від НУ-НС. Один з них, нунсівець Володимир Ар'єв на своїй сторінці в Facebook написав, що під час голосування за зміни до Конституції щодо термінів проведення виборів він перебував у США зі своєю карткою для голосування, проте його голос виявився в списку "за" те, щоб попрацювати в парламенті до 2012 року. Нунсівці заявили про незаконне використання дубліката картки Ар'єва і пообіцяли звернутися до Генпрокуратури з проханням порушити кримінальну справу.
Депутати від БЮТ і НУ-НС заявили, що звернуться до Конституційного суду з поданням про визнання неконституційним рішення парламенту щодо внесення змін до Основного закону. Депутат від ПР, представник Президента в Раді Юрій Мірошниченко заявив, що звернення до КС для уточнення легітимності процедури внесення змін до Конституції - це законне право опозиції, але перспектива скасування цих змін малоймовірна. Сам Президент висловив упевненість, що Конституційний суд визнає конституційність змін Конституції в частині термінів проведення виборів, а лідер фракції ПР назвав намір опозиції звернутися до КС абсурдним.