45% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології українців вважають, що Україна у своєму розвитку повинна орієнтуватися на співпрацю з Росією і входження в Єдиний економічний простір (Росія, Білорусь, Казахстан).
Про це свідчать результати опитування.
При цьому 33% респондентів вважають, що Україна у своєму розвитку повинна орієнтуватися на вступ до Європейського Союзу, 13% вважають, що майбутнє України - в збереженні повної незалежності і суверенітету при ухваленні політичних і економічних рішень, без входження в ЄЕП і ЄС. 8% важко відповісти.
Крім того, респондентів запитали, чому б вони віддали перевагу в контексті того, що вступ України в ЄС зажадає введення віз з країнами, що не є членами союзу.
54% опитаних хотіли б, аби Україна не ставала членом ЄС і мала відкриті кордони з ЄС без віз і митниць, 27% - аби Україна підписала угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС, а після вступу в ЄС - мала закриті кордони з Росією з візами і митницями. 17% важко відповісти, 1% відмовився відповідати.
Окрім цього, респондентів запитали, в якому випадку, на їхню думку, у продукції української промисловості і сільського господарства буде більше шансів продаватися.
47% опитаних вважають, що шанси продаватися в української продукції будуть більші, якщо Україна стане повноправним членом Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан), 33% - якщо Україна вступить в ЄС. 19% - важко відповісти, 1% - відмовився відповідати.
Також респондентів запитали, в якому випадку, на їхню думку, у громадян України буде більше шансів знайти хорошу роботу.
41% опитаних вважають, що шансів у українців знайти хорошу роботу буде більше, якщо Україна вступить в ЄС, 39% - якщо Україна стане повноправним членом ЄЕП. 19% - важко відповісти, 1% - відмовився відповідати.
Опитування проводилося 24 жовтня - 4 листопада, в його рамках соціологи опитали 1 600 респондентів, що проживають в усіх областях України, віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,7%.
Як повідомлялося, 43,7% опитаних Центром Разумкова з 29 вересня по 4 жовтня вважали важливішим для України вступ у ЄС, аніж у митний союз ЄЕП.
http://ua.korrespondent.net