Фізики, що працюють на детекторі ALICE Великого адронного колайдера, вже подали до журналу European Journal of Physics першу статтю з результатами зіткнень протонів, які пройшли в кінці листопада 2009 року.
Насправді текст роботи був написаний заздалегідь, а для даних у ньому були залишені пробіли. Тому, коли інформація про зіткнення протонів надійшла в розпорядження учених, вони були в повній готовності. Таким чином, формально на написання статті пішло близько п'яти днів.
Учені підкреслюють, що їх результати не мають нічого спільного з пошуком таємничого бозона Хіггса, перевіркою теорії суперсиметрії або виявленням прихованих вимірів. У статті дослідники проаналізували 248 зіткнень пучків протонів, які були проведені одразу після відновлення роботи прискорювача.
Вченим вдалося встановити, що отримані ними результати узгоджуються з теоретичними передбаченнями, що стосуються роботи прискорювачів на подібних енергіях, а також даними, отриманими на інших апаратах подібного роду (перші сутички проходили на далеких від рекордних енергіях близько 450 гігаелектронвольт).
Великий адронний коллайдер є найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок. Його планується використовувати для перевірки пророкування різних фізичних теорій, зокрема, для пошуку так званого бозона Хіггса - частки, відповідальної за наявність маси у тіл.
|