«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 17:48:53

Головна » 2011 » Грудень » 19 » ПАРЄ готує критичну резолюцію щодо України



ПАРЄ готує критичну резолюцію щодо України
12:51:15
 

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи погодив проект резолюції щодо України, пише видання КоммерсантЪ-Украина в статті ПАСЕ выписывает лечебные процедуры.

Як пише газета, в Парижі відбулося засідання моніторингового комітету ПАРЄ, на якому розглядали проміжну доповідь про ситуацію в Україні і текст майбутньої резолюції, яку має бути прийнято на сесії асамблеї наприкінці січня.

Ъ зазначає, що традиційно проекти резолюцій після затвердження моніторинговим комітетом отримують гриф секретності та оприлюднюються ближче до дати сесії, але у випадку з українською резолюцією це правило було порушено: прес-служба ПАРЄ надала виданню текст документа.

"Зазвичай ми даємо владі країни час на надання своїх пояснень і змін до доповіді. Але оскільки ця доповідь - проміжна (на початку 2013 року заплановано прийняття ще однієї резолюції щодо України - ред.), ми не стали чекати відповіді Києва та опублікували текст відразу" , - пояснила газеті співдоповідач щодо України Майліс Репс (Естонія; генсек фракції ліберал-демократів у ПАРЄ).

Депутат наголосила, що січнева резолюція буде присвячена "побоюванням ПАРЄ щодо переслідування опозиційних лідерів, у тому числі найбільш відомої справи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко".

Між тим, зазначає видання, на трьох сторінках узгодженого проекту Тимошенко згадується лише однин раз - разом з екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком і колишнім в.о. міністра оборони Валерієм Іващенком. У документі висловлюється стурбованість порушенням стосовно них справ за статтями 364 (зловживання повноваженнями) і 365 Кримінального кодексу (перевищення влади), а також говориться про неприйнятність існування цих статей і необхідність їх скасування.

Ъ також пише, що тональність резолюції вкрай критична - раніше ПАРЄ не затверджувала документів з такою кількістю жорстких докорів і зауважень на адресу Києва. Зазначаючи, що багато проблем у судовій системі України залишилися ще з часів СРСР, автори нагадують, що за чинної влади ситуація лише погіршилася - зокрема, у ПАРЄ є претензії до принципу формування Вищої ради юстиції.

"Цей орган діє всупереч принципу поділу влади і підриває незалежність її судової гілки", - йдеться в документі. У ПАРЄ також вважають неприпустимою практику звільнення суддів, що набула широкого поширення, невдоволення рішеннями яких висловила прокуратура. Окрема увага в проекті приділяється "надмірному застосуванню попереднього затримання, часто без обґрунтування або вагомих причин для цього".

Автори тексту також перейнялися станом здоров'я українських політиків, заарештованих на період судового процесу, і вимагають звільнити двох з них - Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Як зазначає видання, Тимошенко в цьому контексті не згадується. "Станом її здоров'я ми також дуже стурбовані, але у випадку зі згаданими політиками, як нам відомо, йдеться про загрозу їх життю. Крім того, вони обидва звернулися до Європейського суду з прав людини", - пояснила такий вибір Репс.

На відміну від резолюцій Європарламенту про Україну, прийнятих в останні місяці, проект рішення ПАРЄ не містить окремо виписаної вимоги звільнити Тимошенко або забезпечити її участь в парламентських виборах. "Ми вимагаємо, саме вимагаємо, щоб кримінальне переслідування за політичні рішення було негайно скасовано - це стосується статей 364, 365 КК і, якщо буде потрібно, ще кількох. Як тільки це відбудеться, звинувачення щодо лідерів опозиції будуть зняті, і вони опиняться на волі", - додала Репс.

Ъ також пише, що окремий блок резолюції присвячений прийнятому Верховною Радою закону про вибори - в ПАРЄ привітали його прийняття, але при цьому висловили "жаль у зв'язку з тим, що найважливіші рекомендації, такі як прийняття єдиного виборчого кодексу і введення регіональної пропорційної системи (відкритих списків), не були враховані".

 
Джерело: ua.korrespondent.net
Категорія: Україна | Переглядів: 536 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Сьогодні в Ужгороді покажуть дві вистави відомих київських режисерів
Погода у Закарпатті та Ужгороді 4 березня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...