Маленька копія потяга виготовив педагог Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», керівник клубу рукотворного мистецтва «Майстер-хобі» Калман Вішкольц.
Мініатюру пруського потягу, який використовували як для грузових так і пасажирських перевезень, автор виготовив з нетрадиційних матеріалів. Картон, нитки, провід, клей ПВА та фарби – усе, те, що вихованці клубу використовують у повсякденній роботі. У нагоді стала робота із архівними матеріалами Австро-Угорщини та Чехословаччини. Саме завдяки кресленням, які збереглися в архівах, пан Калман і змакетував історичну річ. Потяг отримав серійним номер «02». Він характеризує надію на реалізацію ідеї про інтерсіті «Ужгород-Будапешт».
Понад 2 тижні активної роботи, 60 годин у творчій майстерні і міні-версія у масштабі 1:25 втілена у чарівну скульптуру. Вона вже знайшла своє місце у колекції сувенірів мера Ніредьгази Ференца Ковача. Мініатюру народжену в «ПАДІЮНі», посадовцеві подарували з нагоди 20-ої річниці підписання угоди про співпрацю між містами-побратимами (Ужгород-Ніредьгаза), а також з нагоди її пролонгації.
|