Минулого тижня численні поціновувачі, колеги-митці, високопосадовці, друзі й рідні щиро вітали з 65-літтям та відкриттям з цієї нагоди в галереї «Ужгород» персональної виставки знаного художника й графіка Петра Шолтеса.
Як написав у передмові до буклета про кращі доробки Майстра мистецтвознавець Михайло Сирохман, найцінніше в малярстві Петра Шолтеса – він сам. Безпосередній, щирий і добрий. Такі ж і його полотна – без хитринки й лукавства, правдиві й добродушні, викликаючі певну ностальгію, смуток за попередніми відрізками буття. Творча палітра Петра Шолтеса – надзвичайно різноманітна й колоритна, відчувається, що він – завше у пошуку: образів, стилю викладу, фарб, почуттів. Як сам сказав про себе ювіляр «…Художник у своїх картинах не має бути нудним, одноманітним, тому все шукаю щось нове і намагаюсь, щоб у картинах був настрій і дух».
Уродженець ужгородського передмістя, Петро Шолтес став гідним оспівувачем старовинних принад рідної обителі, прагне передати їх чарівність у звичайних, буденних речах, пейзажах, портретах, образах. Він член Націоанльної Спілки художників України, учасник численних колективних та персональних виставок, його доробки можна знайти в багатьох виставкових залах та приватних колекціях, як на Україні, так і в інших країнах світу, зокрема, Угорщині, Чехії, Німеччині, Польщі, Ізраїлі, США. Активний учасник Товариства угорських митців Закарпаття ім. Міхая Мункачі. Дипломант багатьох номінацій.
З чудовим ювілеєм митця тепло вітали заступник голови ОДА Іван Качур, який вручив йому Почесну грамоту облдерж-адміністрації, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, ректор Ужгородського інституту мистецтв Іван Небесник, народний художник України Володимир Микита, керівник Торгово-промислової палати Закарпаття Отто Ковчар, голова Товариства угорської інтелігенції краю Юрій Дупка, інші поціновувачі таланту живописця. Всі вони говорили про самобутність таланту Петра Шолтеса, його вагомий внесок у розвиток художнього мистецтва краю, громадську активність, чисто людську порядність і зичили нових вершин у творчості.
zakarpatpost.net
|