Робота ринків по всій Україні 4 листопада була паралізована. Підприємці залишили робочі місця, щоб взяти участь в загальнонаціональній акції протесту проти урядового Податкового кодексу, проект якого повинен розглядати парламент.
У Кременчуці біля вхідних воріт центрального ринку стояли кілька людей, які пояснювали відвідувачам ситуацію, що склалася. У Тернополі адміністрації базарів обмежилися письмовим оголошенням: "Не працюємо тимчасово. Але прийняття проекту Податкового кодексу закриє нас назавжди".
Наймасштабніший мітинг пройшов у столиці під стінами Верховної ради. Мітингувальники стукали в металеві відра, сигналили, скандували обіграний слоган Партії регіонів: "Україна для людей, а податки - для влади". Протестуючі також закидали площу перед Радою рулонами туалетного паперу.
Спірні положення Податкового кодексу, які намагаються заблокувати підприємці, торкаються, в основному, реформи спрощеної системи оподаткування. Зокрема це необхідність платити ПДВ з одиниці товару, тоді як зараз "спрощенці" звільнені від його сплати.
В'ячеслав Биковець, гендиректор Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств, стверджує, що ці нововведення згубні для бізнесу. "По-перше, спрощена система скасовується для юросіб, хоча, за статистикою, вони найбільш дисципліновані платники. Не влаштовують також зміни, передбачені для підприємців-фізосіб. Раніше було так: до 10 людей найманих співробітників, оборот до 500 тисяч і 1 тисяча видів діяльності, в яких дозволялася ця система. Тепер - 2 людини співробітників, 300 тисяч і маса виключень по сфері діяльності", - пояснив він.
Не влаштовують торговців і заплановане підвищення ставок оренди землі в 2-3 рази, збільшення вартості патентів, вимога застосовувати касові апарати.
Протести не пройшли повз увагу влади. У багатьох містах до торговців виходили представники адміністрацій. У Києві пройшла зустріч протестуючих з главою парламентського комітету з питань податкової і митної політики Віталієм Хомутинником (Партія регіонів). Сторони підписали меморандум, в якому домовилися допрацювати найбільш спірні питання. Друге читання проекту Податкового кодексу повинне пройти до 20 листопада.
Один з активних лобістів Податкового кодексу, глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський заявив, що "розуміє людей, які не хочуть платити податки", проте зазначив, що ситуація не покращиться, поки підприємці віддають в казну лише 200 грн єдиного податку і не хочуть платити навіть до Пенсійного фонду. "Хлопці, поступово звикайте до нормальної країни", - закликав він підприємців у своєму блозі.
За матеріалами: ТСН
|