Вченим вдалося зареєструвати зіткнення північних сяйв, повідомляється в прес-релізі NASA. За словами вчених, зіткнення супроводжуються спалахами світла, пояснити природу яких вони не в змозі.
Відкриття було зроблено завдяки системі камер, розташованих на території Канади. Крім цього спостереження проводилися за допомогою супутника Themis - космічний апарат не тільки робив фотографії, але також вимірював характеристики магнітного поля та плазми в навколишньому просторі.
Дослідники вважають, що спалахи є результатом складних процесів, що відбуваються в магнітосфері Землі під час зіткнення сяйв. Найбільш цікаві процеси, суть яких поки неясна, ймовірно відбуваються в так званому плазмовому хвості - регіоні магнітосфери Землі, з протилежного боку від Сонця.
Аналіз зареєстрованих зіткнень дозволив виявити у них загальні характеристики. Так, виявилося, що в них зазвичай бере участь пара сяйв - одне велике і широке, що нагадує покривало, а інше дрібне і вузлувате. Вчені вважають, що перше пов'язано з плазмовими потоками у внутрішній частині хвоста, а другий - з потоками у зовнішній. Таким чином, зіткнення сяйв - наслідок зіткнення потоків, що призводить до виникнення спалахів.
Зовсім недавно норвезькі астрономи виявили розходження між північним і південним полярними сяйвами. Даний факт є дивним тому, що симетрія магнітного поля нашої планети повинна призводити до того, що сяйва також повинні розподілятися однаково. За словами вчених, наявність відмінностей в північному та південному сяйвах вказує на можливі сезонні зміни в магнітному полі планети.
|