Підземні поштовхи призвели до значних руйнувань інфраструктури на Південному острові - порушено енергопостачання, зруйновані дороги, обвалилися дахи та стіни житлових будинків, припарковані автомобілі завалені уламками цегли.
За попередніми даними, жертв серед 370-тисячного населення Крайстчерча немає. Постраждалі в результаті землетрусу звертаються за медичною допомогою з травмами середньої тяжкості, в основному переломами та вивихами. З важкими пораненнями, отриманими уламками скла і бетону, поки госпіталізовані лише двоє чоловіків.
"Руйнування значні. Вони зачіпають кожну сім'ю. Порушено водопостачання, зруйновано мости, частково перервано енергопостачання", - сказав мер міста Боб Паркер. Влада розпочала доставку до постраждалого району питної води у величезних цистернах, оскільки водонапірні башти вийшли з ладу.
Землетрус стався о 4:35 ранку за місцевим часом, і очевидці розповідають, як сильним поштовхом їх буквально викидало з ліжок. "Це було жахливо і дуже страшно", - кажуть вони.
Поштовхи тривали приблизно по 40 секунд, а їхнє відлуння відчувалося потім майже годину. За даними Геологічної служби США, магнітуда одного з таких повторних поштовхів досягала 5,7.
"Нам, як нації, дивом пощастило, що жертв немає, ми благословенна нація", - заявив міністр з цивільної оборони країни Джон Картер.
Поліція повідомила, що було зафіксовано декілька випадків мародерства.
"Центру міста завдано істотної шкоди, до нас також надходять повідомлення про мародерство, вітрини деяких магазинів зруйновані. Зараз дуже небезпечно виходити на вулицю", - оголосив по радіо інспектор поліції Майк Колман.
Новозеландські острови розташовані на стику тихоокеанської та австралійській літосферних плит. У країні щорічно відбувається більше 14 тисяч землетрусів, проте лише близько 20 з них мають магнітуду вище 5,0.
|