Через кризу та зростання комунальних тарифів православні храми у Києві підвищили розцінки на різні послуги, в деяких випадках – більш ніж удвічі.
Так, наприклад, в Храмі Воскресіння Господня, що на території Києво-Печерської лаври, вінчання минулого року обходилося в 300 гривень, а зараз - у 700. Вартість хрещення дитини обійдеться в 150, а не в 100 гривень, як раніше.
У храмі це пояснюють необхідністю збільшити гонорари хористам, а також зростанням комунальних тарифів.
"Ви подивіться, як підняли ціни на "комуналку"! Ми з жахом чекаємо на опалювальний сезон, адже, за нашими підрахунками, за тепло ми заплатимо до 28 тисяч гривень на місяць, тоді як минулого року було близько 10 тисяч. Де гроші брати?!" – пожалівся один із службовців церкви.
Аналогічна ситуація у Володимирському соборі. Ціну на вінчання підняли на 50%, а на відспівування – більш ніж вдвічі. Замість колишніх 150-200 гривень за цю послугу тепер необхідно буде викласти від 500 до 700 гривень.
Прес-секретар УПЦ МП Василь Анисимов пояснив, що єдиних тарифів на церковні послуги немає - кожен храм встановлює свої. Часто ціни залежать від побажань людей, які замовляють послугу.
"Вони можуть хор на 50 людей замовити або на 30, або щоб їх не один-два, а одразу п'ять священиків обслуговували", - зауважив він.
У Київському патріархаті подорожчання прямо пов'язують зі зростанням тарифного навантаження.
"У Михайлівському соборі - автономна газова котельна. І ми зараз отримуємо рахунок за використання газу - аж 150 000 гривень на місяць. Зробити тільки підлогу в новому храмі коштує 500 тисяч. Жодних пожертвувань не вистачить", - наголосив прес-секретар УПЦ (КП) Євстратій Зірка.
У прихожан зараз теж не найкращі часи. Як розповів настоятель Свято-Троїцького Іонинського монастиря батько Іона, під час сповідей люди все частіше жаліються на затримку зарплат чи втрату роботу. А у Володимирському соборі постійно замовляють сорокоусти за "відкриття майстерні або кафе" і "за успіхи в бізнесі". Ціна за подібну молитву за рік виросла з 10 до 20 гривень.
|