Колишнього заступника голови російського уряду дивує пасивна позиція української влади у цьому питанні.
"Я вважаю неправильною позицію Януковича. Коли закривають дві українські організації, коли закривають єдину бібліотеку, чому при цьому влада й опозиція мовчать?. Хоча це той випадок, коли вони повинні виступить разом. Коли в Україні намагаються утискати російську мову, в Росії піднімається шалений галас, коли йде тиск на російські організації, піднімається дикий галас", - зазначив політик.
Нємцов також розповів, що в російських ЗМІ ця тема практично не висвітлюється.
"Люди, які цікавляться Україною, обурені цим. Тим більше, там у більшості працюють росіяни. Вони вважають, що це веде до погіршення відносин між країнами. Але в Росії така цензура, що ця тема у ЗМІ не дуже педалюється", - підкреслив Нємцов.
Також Нємцов вважає, що втручання української влади може швидше вирішити це питання, ніж Європейський суд.
"На щастя, Європейський суд з прав людини не підпорядковується Путіну і Медведєву. Я сподіваюся, що він інтереси українських організацій захистить. Єдина проблема - це бюрократія. Вони роками можуть чекати розгляду своєї справи. Упевнений, що активна позиція української влади може швидше врегулювати це питання. І не чекати п'ять-шість років розгляду справи", - підсумував Нємцов.
Нагадаємо, 27 січня Касаційна інстанція Верховного суду РФ залишила в силі рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії ''Українці Росії'' (ФНКА).
Окрім того, в центрі скандалу опинилася Бібліотека української літератури в Москві: російські правоохоронці провели там обшуки і вилучили більш як 50 книг, в яких було виявлено слово "націоналізм". Потім виявилося, що книги з бібліотеки були вилучені в рамках кримінальної справи за фактом поширення екстремістської літератури. Ходили чутки про закриття бібліотеки, але 27 січня у посольстві України в Москві заявили, що уряд російської столиці має намір "продовжувати підтримку Бібліотеки української літератури".