Ракета-носій Протон-М з супутниками ГЛОНАСС-М після запуску 5 грудня відхилилася від заданої траєкторії на 8 градусів через допущені помилки у математичному забезпеченні польотного завдання, закладеного в бортову обчислювальну машину ракети. Про це повідомляє в понеділок, 6 грудня, агентство РИА Новости з посиланням на обізнане джерело в ракетно-космічній промисловості РФ.
"За найпершою попередньою інформацією, механічних проблем із самим Протоном на ділянці виведення не було. Низка фахівців вважає, що до незапланованого режиму роботи двигунів, що додали ракеті імпульс вищий від необхідного, і вивели носій на нештатну траєкторію, призвели помилки в програмному забезпеченні, закладеному у бортовий обчислювальний комплекс Протона", - зазначило джерело РИА Новости.
Розробкою математичного та логістичного забезпечення польотного завдання для ракети-носія Протон-М з супутниками ГЛОНАСС-М займалися фахівці Науково-виробничого центру автоматики та приладобудування імені Пілюгіна (НВЦ АП).
Водночас, офіційних коментарів щодо даної версії, як і підтвердження самого факту падіння розгінного блоку ДМ і трьох супутників ГЛОНАСС-М в Тихий океан досі немає. Роскосмос поки дотримується версії, що супутники виведені на нерозрахункову орбіту.
Як повідомлялося, 5 грудня в результаті події Росія втратила розгінний блок з трьома супутниками ГЛОНАСС-М, що впали, за неофіційною, але підтвердженою цілою низкою джерел інформацією, в Тихий океан в 1,5 тисячі кілометрів на північний захід від Гонолулу.
У зв'язку з інцидентом президент Росії Дмитро Медведєв доручив провести перевірку причин втрати трьох супутників угрупування ГЛОНАСС і надати йому пропозиції про відповідальність осіб, причетних до події.
Джерело: http://ua.korrespondent.net
|