Народні депутати з Партії Регіонів зареєстрували законопроект, згідно якого російська мова повинна стати офіційною в 13 регіонах.
Відповідно до законопроекту, російська мова повинна стати регіональною в тому числі і в Києві.
Депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов запропонували парламенту істотно розширити повноваження російської, а також інших мов національних меншин в Україні.
Відповідні норми містяться у зареєстрованому в Раді законопроекті № 9073.
Відповідно до законопроекту, в регіонах компактного проживання представників національних меншин мова цих меншин повинна отримати офіційний статус. "У разі прийняття законопроекту, російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми) - у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі", - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.
Там же пояснюється: "Кримськотатарський - в АР Крим, угорська - в Закарпатській області, румунська - у Чернівецькій".
"Інші мови традиційних національних меншин України отримають захист в менших адміністративно-територіальних одиницях", - йдеться далі у записці. Також автори документа пропонують зобов'язати вищі органи влади офіційно публікувати ухвалювані рішення українською та російською, регіональними мовами або мовами меншин.
Крім того Ківалов і Колесніченко пропонують зобов'язати місцеві органи влади відповідати на запити на мовах нацменшин і враховувати таку необхідність при наборі кадрів на роботу.
Діловодство і судочинство також пропонується вести на мовах нацменшин.
Крім того громадянам пропонується дозволити самим вибирати, якою мовою поряд з українською буде оформлений їх паспорт, свідоцтво про шлюб а також інші офіційні документи.
Багатомовність, згідно документу, має торкнутися сфер освіти, дубляжу фільмів, ЗМІ, а також практично всіх інших, крім військової служби - в армії пропонується залишити єдиною мовою українську.
Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за публічну наругу над державною мовою і мовами національних меншин.
|