Політолог підкреслив, що сьогодні "викликів для демократії стало більше", й сьогодні можна сказати, що в Україні - "часткова демократія".
Фесенко також наголосив, , що погіршилася політична атмосфера в країні, в першу чергу, це стосується відносин між владою і опозицією, посилилася політична напруга - бійки в парламенті, застосування фізичної сили.
За його словами, це "просто руйнує залишки іміджу України за кордоном".
"Якщо ми раніше говорили про кризу українського парламентаризму, то сьогодні можна говорити про занепад українського парламентаризму", - додав Фесенко.
За його словами, відносини між владою і опозицією ненормальні.
"З боку влади можна спостерігати "вибірковий тиск" на опозицію, в якому "є й елементи особистої помсти по відношенню до деяких осіб"., - зазначив політолог.
Як зазначив Фесенко, в 2010 році посилилася тенденція "кризи довіри й до влади, й до опозиції". "Жоден український провідний політик не має позитивного балансу довіри у людей", - додав він.
Головним позитивним моментом діяльності нинішньої влади політолог назвав збереження курсу на європейську інтеграцію, незважаючи на те, що багато представників нинішньої влади не розділяють європейські цінності.
За його словами, "покращилася атмосфера у відносинах із Росією – це позитив, тому що будь-який конфлікт із Росією створює проблеми для України".
Він також назвав позитивним те, що влада оголосила про структурні реформи. "Але те, як вони готуються і як деякі з них реалізуються – це великий мінус, тут є серйозні проблеми", - додав експерт.
За його словами, ризики влади в тому, як ці реформи будуть реалізовані і що саме від цього буде залежати й доля нинішньої влади.