Рогозін нагадав, що план для членства при вступі в НАТО може отримати тільки та країна, на території якої не знаходяться іноземні війська і бази і яка не має жодних територіальних зовнішніх проблем з країнами-сусідами.
"Тому рішення питання про пролонгацію базування російського Чорноморського флоту, який, по суті, забезпечуватиме безпеку і України, і Росії, закриває тему членства України в НАТО на ближню і середньострокову перспективу; а що стосується більш віддалених термінів, то невідомо, чи доживе альянс до таких часів", - сказав Рогозін.
За його словами, Київ зацікавлений у тому, щоб разом з Росією рухатися у бік великої Європи, вирішуючи тим самим свої економічні, соціальні і політичні питання. "І попутно створюючи набагато сприятливіший фон для забезпечення безпеки України шляхом нормалізації відносин з Росією, шляхом відкриття нових економічних перспектив в європейському напрямку", - відзначив постпред РФ у НАТО.
На його думку, президент Віктор Янукович чудово розуміє: "проголошена його попередником Віктором Ющенком лінія на ігнорування інтересів сусідів, прискорена інтеграція в НАТО, здатні були розколоти і навіть підірвати українське суспільство".
Кажучи про продовження термінів базування ЧФ в Криму, Рогозін заявив: "Безумовно, такого роду рішення безпрецедентне, і воно позитивним чином позначиться на вибудовуванні стратегічних відносин між Росією і Україною".
Він також заявив, що оборонно-промислові комплекси двох країн пов'язані найтіснішим чином, і це відкриває серйозні можливості для отримання Україною через "оборонку" додаткових коштів для економічного відродження.
"Думаю, що від питання про спільне базування в Севастополі російського Чорноморського флоту і військово-морських сил України можна перейти до глибшого ступеня співпраці по військовій лінії, хоча, вважаю, і Росія, і Україна збережуть свої контакти з іншими державами, з Північноатлантичним альянсом", - сказав Рогозін.
"Сподіваюся, в цих контактах ми виступатимемо синхронно, погоджуючи свої дії один з одним", - додав він.
Рогозін висловив переконання, що пролонгація базування ЧФ у Криму зміцнить статус України як держави, неприєднаної до будь-яких військових блоків. "Це, навпаки, зміцнює такий статус української держави", - упевнений він.
Як повідомлялося, 27 квітня, Верховна рада ратифікувала угоду про продовження термінів перебування Чорноморського флоту РФ у Криму до 2042 року. За це рішення проголосували 236 депутатів.
Услід за українським парламентом угоду по ЧФ ратифікувала Державна дума Росії.