"Дуже важливо розібратися у всіх деталях змін опору і структури ударної хвилі, - розповів один з основних розробників теорії, аспірант Самарського державного аерокосмічного університету ім. С. П. Корольова Рінат Галімов. - Без цього неможливо перейти до практичного застосування ідеї плазмової оболонки гіперзвукового літака".
За його словами, "керуючи цим потоком за допомогою магнітного поля, можна буде керувати і самим літаком, але для цього потрібно створити потік плазми в потрібному місці і з потрібними властивостями".
За виконану роботу молодий вчений в кінці квітня цього року отримав медаль Російської академії наук.
Керівник робіт доктор фізико-математичних наук Нонна Молевіч повідомила, що роботи над створенням плазмової оболонки ведуться вже більше 20 років. Одним з основоположних в цій області є відкриття російських вчених, зроблене ще в кінці 1980-х років. "Це можна назвати стартом зародження нової науки - плазмової аеродинаміки", - говорить Молевіч.
На даний час самарські фізики зайнялися дослідженням структури ударної хвилі в хімічно активних сумішах. У роботі знайшлися також цікаві астрофізичні програми. Виявилося, що такий підхід застосовний і до дослідження нерівноважного міжзоряного газу, тому дослідження в цьому напрямку допоможуть пролити світло і на природу деяких астрофізичних явищ