Як повідомляють дослідники, нова методика заснована на процедурі магніторезонансної томографії (МРТ), яка допоможе виявляти відхилення у розвитку у дітей на ранній стадії, завдяки універсальній шкалі, що відображає нормальний розвиток мозку з дорослішанням людини.
У ході експерименту вчені провели томографування мозку 238 осіб у віці від 7 до 30 років. У першу чергу вчені звертали увагу на ступінь взаємодії різних відділів головного мозку між собою. Також був проведений детальний математичний аналіз отриманих даних про 13 тисяч функціональних нервових з'єднань мозку. З цього числа було вибрано 200 сполучень, активність яких вичерпним чином відображає зрілість головного мозку.
Тепер, знаючи цю залежність і вік пацієнта, вчені можуть виявити відхилення в розвитку, які відповідають різним типам розладів - наприклад, аутизму або синдрому дефіциту уваги та гіперактивності.
Це тестування є прямим методом діагностики розладів роботи мозку. Завдяки цьому лікарі зможуть на ранніх стадіях виявляти хвороби і починати лікування завчасно. Автори дослідження впевнені, що їх метод знайде широке застосування, незважаючи на відносну дорожнечу процедури сканування, оскільки для складання точного діагнозу потрібно всього п'ять хвилин роботи.
"Краса цього підходу полягає в тому, що він дозволяє виявити відмінності у розвитку дітей з різними типами розладів роботи головного мозку", - сказав Шаггар, слова якого наводить прес-служба університету.
Крім того, за допомогою цього методу можна виявляти і спостерігати за дітьми, що перебувають у групі ризику, задовго до прояву у них симптомів того чи іншого розумового розладу.
"Коли у частини з них згодом все-таки почнеться розвиток недуги, накопичені дані будуть надзвичайно важливі як з точки зору лікування пацієнтів, так і з точки зору передбачення ризику розвитку захворювань у інших дітей", - підсумував учений.
Корреспондент.
|