В Україні корупцією різною мірою вражені усі гілки влади, а найбільше – ті структури, діяльність яких пов'язана з державним цільовим фінансуванням. Щороку кількість виявлених Службою безпеки України корупціонерів зростає приблизно на 15%.
Про це заявив начальник Головного управління боротьби із корупцією та організованою злочинністю СБУ Юрій Пилип’юк на круглому столі "Боротьба із корупцією в Україні: стан і проблеми".
Так, за його даними, якщо у 2009 році Службою безпеки та за її матеріалами іншими правоохоронними органами було порушено 750 кримінальних справ, то у 2010-му році їх вже було 1107, а за чотири місяці 2011 року таких кримінальних справ – 382.
Пилип’юк підкреслив, що, водночас, зростає і рівень притягнутих до кримінальної відповідальності посадовців.
За його словами, це, зокрема, заступники голів державних відомств, інспекцій, начальники підрозділів правоохоронних органів, судді районних судів та керівники органів місцевої влади.
Експерти зійшлися на тому, що боротися потрібно не стільки з корупціонерами, скільки з причинами, які викликають корупцію, не забуваючи про вироблення дієвого механізму контролю за виконанням антикорупційних норм.
У свою чергу керівник Інституту української політики Кость Бондаренко заявив, що за даними ЗМІ найбільш активною у виявленні корупціонерів сьогодні є Служба безпеки України, на другому місці – органи прокуратури.
У свою чергу Пилип’юк сказав, що в Україні корупцією тією чи іншою мірою вражені усі гілки влади, а найбільше – ті структури, діяльність яких пов'язана з державним цільовим фінансуванням, експортом та імпортом, правосуддям, правоохоронною діяльністю, землекористуванням, ліцензуванням, митним і податковим контролем.
|