Рішення суду ООН щодо Косова так і не відповіло на головне питання: чи було самопроголошення незалежності Косово в 2008 році законним чи ні.
Міністри уряду Сербії одностайно виступили проти рішення Міжнародного суду ООН, який визнав законним самопроголошення незалежності Косова в лютому 2008 року. Про це стало відомо за підсумками екстреного засідання сербського уряду.
Міністри визнали, що рішення суду стало для них великим ударом, тим не менш, вони висловили готовність продовжити боротьбу за Косово на засіданні Ради Безпеки ООН.
"Сербія і надалі буде проводити політику по захисту територіальної цілісності країни і шукати рішення, прийнятне для обох сторін", - заявив за підсумками засідання прем'єр-міністр Сербії Мірко Цветкович.
За його словами, рішення суду ООН щодо Косова так і не відповіло на головне питання: чи було самопроголошення незалежності Косово в 2008 році законним чи ні.
Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч сказав, що вирішення питання по Косово "в інтересах не тільки Сербії, але і багатьох інших країн": "скриньку Пандори відкрито, і поки звідти ніхто не встиг вистрибнути, вона повинна бути закрита".
Опозиційні партії Сербії також засудили консультативне укладання Міжнародного суду ООН з питання про законність проголошення незалежності Косово в 2008 році і піддали різкій критиці політику влади на косовському напрямку.
Як повідомлялося раніше, Сербія не має наміру змінювати своєї позиції щодо Косова. "Сербія ніколи - ні прямо, ні побічно не визнає незалежності Косово", - заявив президент Сербії Борис Тадіч.
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі дійшов висновку, що декларація про незалежність Косова, оголошена 17 лютого 2008 року, не порушує загального міжнародного права, таким чином підтвердивши незалежність краю від Сербії.
У голосуванні за текстом консультативного висновку, брали участь 14 суддів МС з 15 (китайський суддя не брав участі у голосуванні з процедурних причин). Дев'ять з 15 суддів МС є громадянами країн, що визнали незалежність Косово. У їх числі - голова МС Хісасі Овада (Японія).
Текст укладення підтримали судді з Японії, Сьєрра-Леоне, Йорданії, США, Німеччини, Франції, Нової Зеландії, Сомалі, Великобританії, Мексики. Проти документа висловилися судді зі Словаччини, Марокко, Росії, Бразилії.
|