Найбільше українців засмучує рівень їхніх доходів. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у жовтні цього року.
Як відзначили соціологи, 40% українців засмучує їх рівень доходів, 31% опитаних засмучені станом свого здоров'я, 25% - станом здоров'я близьких. При цьому 21% українців впевнені у своєму майбутньому.
15% українців, за даними опитування, засмучує відсутність роботи. Ще 15% респондентів не приносить радості їхнє житло, 10% засмучує невлаштоване життя їхніх дітей. Кожного десятого засмучують нереалізовані можливості і таланти, а також відчуття безвиході (7%), емоційний стан (5%), самотність (5%), домашня робота (4%), відносини з дітьми (4%), стосунки з дружиною / чоловіком , шлюб (4%). Ще 3% засмучуються через сусідів, а також через заздрість оточуючих.
Слід підкреслити, що лише 1% опитаних засмучує стан їхньої духовності і лише 2% - рівень їхніх знань.
Разом з тим 13% опитаних нічого не засмучує в житті - категорія так званих "оптимістів", серед яких переважна більшість - молодь. Разом з тим чверть молоді у віці 18-29 років не впевнені у своєму майбутньому, стільки ж - стривожені відсутністю роботи, яка б приносила задоволення. Крім того, молодь засмучує здоров'я рідних і близьких. Лише молодь (і то лише 4%) турбує рівень їхніх знань.
Людей середнього віку більше турбує рівень їхніх доходів, починає більше турбувати як власне здоров'я, так і здоров'я близьких. Зростає невпевненість у власному майбутньому, починають більше турбувати стосунки з дружиною / чоловіком, шлюб. У віці 40-49 років людей починає засмучувати їх сексуальне життя.
Старше покоління починає турбувати невлаштоване життя дітей, відносини з дітьми, стан здоров'я поступово виходить на передній план - 37% опитаних у віці 50-59 років і 67% у віці понад 60 років найбільше засмучує стан їхнього здоров'я.
На кожному з етапів свого життя, окрім старості, люди однаково засмучуються нереалізованими планами, можливостями і талантами.
Опитування проводилося серед жителів України віком від 18 років. Усього було опитано 2 тис. респондентів. Опитування проводилося шляхом особистого формалізованого інтерв'ю (face to face). Похибка для значень близьких до 50% становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%.