Дані екзит-полу представляють інтерес не тільки науковий. При похибки в 2,1% ми можемо змоделювати ефективність маніпуляційних технологій та розкрити ступінь фальсифікації на виборах Центр соціальних технологій «Соціополіс» на замовлення Агентства моделювання ситуацій 17 січня 2010 проведе опитування «Президентські вибори - 2010. Луганський обласний екзит-пол ».
При цьому результати екзит-полу можна буде використані в якості оцінки рівня фальсифікацій. Так прокоментував проект регіонального екзит-полу Директор ЦСТ Сергій Панченко. «Дані екзит-полу представляють інтерес не тільки науковий. При похибки в 2,1% ми можемо змоделювати ефективність маніпуляційних технологій та розкрити ступінь фальсифікації на цих виборах. Сам факт проведення регіонального екзит-полу може істотним чином стримати розмах фальсифікаторів.
Триступенева шкала вибірки, масштаб охоплення ділянок та кількість інтерв'юерів дозволяють нам говорити про високий ступінь точності результатів ». За словами С. Панченко дані екзит-полу при порівнянні з показниками явки цілком можуть надати адекватні й ефективні механізми оцінки ступеня фальсифікації. «Фальсифікації, маніпуляції, адміністративний ресурс сьогодні є основними механізмами ведення політичної боротьби.
При цьому останнім часом в якості технологій використовують соціологію. І цей факт не може не турбувати. У той же час, екзит-пол сам по собі є досить ефективним механізмом боротьби з брудними політичними технологіями ».
|