«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 30.04.2024, 02:11:27

Головна » 2011 » Березень » 11 » Соціологи склали портрет сучасного середньостатистичного українця



Соціологи склали портрет сучасного середньостатистичного українця
13:43:27
 

Дані першого пан'європейського дослідження цінностей різних народів Європи показує середнього українця як інфантильного, зацикленого на матеріальних цінностях індивідуума, нездатного радіти життю. Як пише Корреспондент, виною всьому - радянське минуле і бідне сьогодення.

Коли австрійцю Отто Шайбер, який пропрацював в Києві більш ніж два роки фінансовим директором філії однієї з міжнародних телекомунікаційних компаній, його київські керівники виділили як службову машину величезний дорогий позашляховик Chevrolet Suburban, він був злегка шокований. "Коли зрозумів, що витрати для фірми з оплати мого палива будуть надмірними, то попросив поміняти його на автомобіль компактніший, - розповідає іноземець. - Коли озвучив своє прохання, я бачив здивування на обличчях українських колег, які суцільно приїздили до офісу дуже великими машинами. Для них це [прохання Шайбера] було схоже на якусь самоініційовану втрату статусу - в їхньому розумінні щось принизливе".

Як зазначає Корреспондент, прагнення середнього українця, а також близьких йому за менталітетом вихідців з колишнього СРСР виглядати краще, ніж вони можуть собі дозволити, і заклопотаність матеріальним добробутом і статусом - перше, що кидається в очі приїжджим європейцям.

Це підтверджують і результати дослідження 2010 року Базові цінності росіян у європейському контексті, в рамках якого співробітники Інституту соціології Російської академії наук Володимир Магун і Максим Руднєв за восьми параметрами проаналізували цінності громадян 25 країн Старого Світу, включаючи українців. Робота проводилася спільно з проектом Європейське соціальне дослідження - багаторічним порівняльним аналізом зміни поглядів, цінностей і поведінки населення Європи.

"Україна значно випереджає інші країни [Європи] за тим компонентом, де у фокусі - багатство і влада над людьми, але не демонстрація своїх здібностей", - з жалем констатує Магун, додаючи, що схожі результати в цій дисципліні, правда, показали і його співвітчизники. Лідирують же в цьому компоненті литовці.

До головної межі типового українця дослідники додають ще кілька - заклопотаність власною безпекою, невміння самостійно приймати рішення, насторожене ставлення до змін, слабковиражене прагнення радіти життю. Всі вони, на думку аналітиків, породжені головним чином однією обставиною - невпевненістю у завтрашньому дні.

У цьому громадяни України радикально відрізняються від мешканців більшості європейських країн з багаторічною демократією, низьким індексом корумпованості органів управління та стабільною економікою - наприклад, від скандинавських держав Данії або Швеції та країн північно-західного континенту, таких як Голландія, Бельгія, Франція і Німеччина.

Той факт, що для усвідомлення власної спроможності українцям необхідне статок, підтверджують і дані соцопитування експертно-комунікаційної групи Gorshenin Group, де першим номером у шкалі цінностей 72,4% співвітчизників бачать матеріальну забезпеченість.

Як пише Корреспондент, результати досліджень свідчать, що співвітчизники опиняються на полюсах, протилежних всій Європі, найчастіше в компанії зі своїми колишніми сусідами по соцтабору, а спільне соціалістичне минуле багато в чому визначає їх ментальні якості, вважають аналітики.

Докладніше про те, чому для більшості українців головним чинником особистого успіху є матеріальний добробут, читайте в № 9 видання Корреспондент від 11 березня 2011 року.
 
 
Категорія: Україна | Переглядів: 449 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
Керівники Закарпаття та Пряшівського самоврядного краю підписали план дій щодо створення нового українсько-словацького пункту пропуску “Уліч
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
Родина французів два роки ґвалтувала власних малолітніх дітей
В Закарпатье выросла промышленность и подупали сельское хозяйство с туризмом
Британские врачи рекомендуют лечить наркоманов героином
Закарпаття: Відзнаки журналістам краю вручив губернатор Олександр Ледида
Стартовала третья акция "7 чудес Украины": Выбирают лучшие замки
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...