У проекті Податкового кодексу запроваджено норму, що підвищує податки для громадян, які оплачують їх за спрощеною системою, залежно від того, де вони ведуть свій бізнес, повідомляє proUa.
Так, у статті 294.8 кодексу зазначено, що "фізичні особи, які ведуть господарську діяльність не за місцем державної реєстрації або по всій території України, отримують одне свідоцтво платника податків і платять податок за ставкою 1500 грн з розрахунку на календарний місяць".
Також проектом податкового кодексу вводяться різні ставки спрощеного податку залежно від того, де проживає платник податків. Якщо він веде підприємницьку діяльність в населеному пункті, де зареєстровано менш ніж 150 тисяч осіб, податкова ставка складе від 20 до 200 грн на місяць. Якщо населений пункт більший, то ставка зростає до 200-600 грн на місяць.
Конкретний розмір ставки в цих діапазонах щорічно встановлюють міські, сільські та селищні ради індивідуально для різних видів господарської діяльності.
Винятком з цього принципу є підприємці, що працюють у сфері інформатизації - для них розмір податку становить 1000 грн на місяць.
Податковий кодекс також позбавляє права платити податок за спрощеною системою цілу низку видів підприємницької діяльності. Серед них, зокрема, операції з нерухомістю, юридична діяльність і бухгалтерські послуги, реклама, бізнес-консультування, підбір персоналу, продаж товарів секонд-хенд, роздрібна торгівля в мережі інтернет, продаж товарів через торгові автомати і т.д.
Для виробництва і торгівлі підакцизними товарами зробили часткові винятки: роздрібний продаж пива і столових вин може обкладатися податком за спрощеною системою.
|